PODPOWIEDZI:

AMD Radeon R9 270X i AMD Radeon R9 280X - nowe karty graficzne od AMD

AMD Radeon R9 270X i AMD Radeon R9 280X - nowe karty graficzne od AMD

Firma AMD wzmaga ofensywę na rynku kart graficznych. Wprowadza bowiem nowe serie kart AMD Radeon R9 270X i AMD Radeon R9 280X. Sprzęt ten ma pbyć początkiem dla hiper-realistycznych gier w ultra-rozdzielczości.

Budowane na nagradzanej i bardzo cenionej architekturze Graphics Core Next (GCN) firmy AMD, nowe karty graficzne AMD Radeon Serii R9 kontynuują dalszy wzrost wydajności za sprawą technologii Mantle . Owa technologia, która została opracowaną przez firmę AMD, daje deweloperom najpopularniejszych gier wykorzystanie do maksimum układów w architekturze GCN, które są obecne w komputerach jak i na konsolach. Mantle przyspiesza również i znacząco ułatwia proces tworzenia gier, które dzięki tej technologii będą w stanie komunikować się w natywnym języku architektury GCN. Ma to skutkować niespotykaną dotąd grafiką, która będzie coraz to bardziej przypominać realny świat w najmniejszych detalach.

Ultra-rozdzielczości dla nowych kart AMD to żaden problem, dzięki obsłudze zarówno obrazu UltraHD (4K) jak i technologii AMD Eyefinity udowadniając tym samym, że zapewniają wiodące w branży doznania wizualne dla zapalonych graczy grających we współczesne i przyszłe tytuły. Karty graficzne AMD Radeon R9 270X są natomiast idealne do gry w rozdzielczości 1080p z ustawieniami ultra. Karta graficzna AMD Radeon R9 280X nadaje się idealnie do rozdzielczości 2560x1440, ma też 3 GB pamięci i skonstruowana jest by grać na niej w bardzo wymagające graficznie, nadchodzące tytuły jak na przykład głośno zapowiadany FPS „Battlefield 4”.

AMDRadeon_R9_280X

Zobaczmy jeszcze co miał do powiedzenia na temat nowych kart Matt Skynner, corporate vice president i general manager w Graphics Business Unit w firmie AMD - Za sprawą architektury GCN i teraz również Mantle, w pełni uwolniona wydajność graficzna i niezrównana jakość obrazu zostają niejako wpisane w DNA wszystkich kart graficznych firmy AMD, jak również niebawem również wszystkich naszych procesorów APU.”

„Nasza nowa, dopasowana do wymagań gier następnej generacji linia kart graficznych Serii R9 udowadnia, że Radeon znaczy gaming.” - dodał.

Nie zapomnij zapoznać się z naszą recenzją karty graficznej HIS AMD R9 280X - RECENZJA

blog comments powered by Disqus
AMD Radeon R9 270X i AMD Radeon R9 280X - nowe karty graficzne od AMD