PODPOWIEDZI:

Od teraz każdy smartfon jest potężnym narzędziem do PC

Od teraz każdy smartfon jest potężnym narzędziem do PC

Power-Grid od firmy ROCCAT to darmowa aplikacja, współpracuje z systemami iOS oraz Android. Technologia ta zmieni smartfon w zaawansowany pilot zdalnego sterowania, który użytkownik może dowolnie konfigurować.

Power-Grid

W fazę otwartych beta testów weszła właśnie darmowa aplikacja Power-Grid, firma Roccat udostępnia ją posiadaczom systemów Android i iOS, wersji na smartfony. Dostępny jest także host na PC, działający pod systemem Windows. systemem Windows. Technologia ta zmieni smartfon w zaawansowany pilot zdalnego sterowania, który użytkownik może dowolnie konfigurować. Power-Grid pozwala na wprowadzenie różnorodnych ustawień od dostosowania systemu Windows, po używanie makro w popularnych grach jak StarCraft II czy League of Legends.

W rękach gracza narzędzie będzie w pełni konfigurowalne. dopasować aplikacje do swoich potrzeb. Na stronie aplikacji – https://power-grid.roccat.org – można znaleźć gotowe ustawienia i bazy danych. W późniejszym czasie wspomniane bazy danych będzie można w łatwy sposób importować i eksportować dzięki funkcji w oprogramowaniu Power-Grid.

Power-Grid

Aplikacja do komunikacji wykorzystuje Wi-Fi łącząc smartfon z komputerem PC. Oznacza to, że polecenia z telefonu są wykonywane na PC w czasie rzeczywistym. Informacje z gier i oprogramowania są również na bieżąco wyświetlanie w telefonie, więc może on posłużyć jako drugi ekran. Aby w pełni wykorzystać potencjał Power-Grid, ROCCAT udostępnił SDK (software development kit). Dzięki niemu zarówno profesjonalni programiści, twórcy gier, jak i amatorzy będą mogli stworzyć unikalne i innowacyjne ustawienia.

Czas trwania otwartych betatestów nie został jeszcze sprecyzowany. Firma ROCCAT, dzięki wsparciu i opinii fanów będzie na bieżąco dodawać nowe funkcje i optymalizować całą aplikację.

Power-Grid nie wymaga peryferiów od ROCCAT. Jedynym warunkiem, by móc korzystać z aplikacji jest posiadanie smartfonu z iOS lub Androidem. W 2014 roku ROCCAT wypuści na rynek nowy sprzęt, który będzie w pełni wykorzystywał potencjał i możliwości Power-Grid.

Power-Grid

5 kroków, by w szybki i łatwy sposób stworzyć Twój własny zdalny kontroler PC

  • Wejdź na stronę www.power-grid.roccat.org, stwórz konto i pobierz oprogramowanie. (Użytkownicy, którzy posiadają już konto ROCCAT mogą pobrać oprogramowanie od razu.)

  • Zainstaluj program na PC.

  • Przejdź do Apple lub Google store na Twoim smartfonie i pobierz aplikacje.

  • Upewnij się, że PC oraz telefon są podłączone do tej samej sieci.

  • Zaloguj się do programu na PC, a następnie uruchom aplikację na telefonie. Postępuj zgodnie z

instrukcjami wyświetlanymi na ekranie smarfona i gotowe.

ROCCAT Power-Grid HomepageO ROCCAT

Założona w 2007 roku w Hamburgu, w Niemczech, firma ROCCAT produkuje innowacyjne, wysokiej jakości peryferia dla wymagających graczy. Produkty, tworzone zawsze przy bliskiej współpracy ze społecznością graczy, oferują doskonałą precyzję, łatwość obsługi, jakość wykonania oraz nowoczesny design. ROCCAT zadebiutował na rynku z myszą dla graczy Kone – zaawansowanym modelem, który do tej pory jest uznawany za jedną z najlepszych produktów dla graczy na świecie. Długa lista międzynarodowych nagród potwierdza jakość marki ROCCAT.

blog comments powered by Disqus
Od teraz każdy smartfon jest potężnym narzędziem do PC