PODPOWIEDZI:

Smartfon Nexus 5 - nowe dzieło firm LG i Google

Smartfon Nexus 5 - nowe dzieło firm LG i Google

Co dwie głowy, to nie jedna - tym dobrze znanym powiedzeniem można określić nowe dzieło firm LG i Google, czyli smartfona Nexus 5. Zapowiada się bowiem, że stanie się on bardzo popularnym telefonem, gdyż ma nowy system operacyjny, świetny wyświetlacz, dużo funkcji oraz innych zalet, o których przeczytacie w naszym newsie.

Marki LG i Google poszerzyły właśnie rodzinę urządzeni mobilnych Nexus, o telefon Nexus 5. Jest to pierwszy smartfon pracujący na nowym systemie operacyjnym Android 4.4, KitKat. Wiąże się to z masą nowych funkcjonalności.

Kolejna ważną cechą urządzenia, a raczej dużą zaletą, jest zastosowany doskonały wyświetlacz IPS Full HD o przekątnej 5 cali. Warto też zauważyć, że Nexus 5 jest bardzo smukły i lekki. Model ten dostępny jest w dwóch wersjach, z 16 GB lub 32 GB pamięci.

Nexus 5 2

Jeżeli lubicie robić dużo fotek swoim telefon, to Nexus 5 spełni Wasze oczekiwania. Posiada bowiem stabilizator optyczny firmy LG Innotek, który po raz pierwszy zastosowano w LG G2. Jest też matryca 8 megapikseli, wydłużony czas migawki, a także zmniejszone rozmycia i zredukowane szumy. Skutkuje to bardzo dobrą jakością zdjęć nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Funkcja Photo Sphere oraz tryb HDR+, który automatycznie wykonuje serię zdjęć i inteligentnie łączy je w perfekcyjny obraz o zwiększonej rozpiętości tonalnej, dopełniają funkcjonalność telefon pod względem fotografowania.

Trzeba też wspomnieć o wysokiej wydajności urządzenia. Smartfon działa pod kontrolą procesora SnapdragonTM 800. Innymi zaletami są transmisja danych 4G/LTE, funkcja Caller ID od Google, popularne aplikacja typu Gmail, Chrome, Kalendarz, Mapy, Dysk oraz Hangouts czy też asystent Google Now.

Nexus 5

Do sprzedaży tradycyjnej w Europie Nexus 5 trafi w połowie listopada. Z pewnością będzie to głośna premiera, gdyż telefon zapowiada się na konkretny hit.

blog comments powered by Disqus
Smartfon Nexus 5 - nowe dzieło firm LG i Google