PODPOWIEDZI:

Monitory Pro Graphics - debiut BenQ na rynku profesjonalnych monitorów dla grafików

Monitory Pro Graphics - debiut BenQ na rynku profesjonalnych monitorów dla grafików

Firma BenQ jest bardzo ceniona na rynku monitorów jednak do tej pory nie zajmowała się profesjonalnymi modelami dla grafików. Zmienia to zapowiadana rodzina Pro Graphics, która ma mieć wiele zalet, o których przeczytacie poniżej.

Firma BenQ poinformowała o opracowaniu nowej serii monitortów Pro Graphics przeznaczonych do profesjonalnych zastosowań graficznych wyposażonych w zaawansowane, profesjonalne funkcje kalibracyjne. Urządzenia te spełniają G7, Fogra i inne standardy ISO jakości druku standard. Trzeba również wspomnieć o przestrzeni barwnej. Jest ona bowiem zgodna w 100% z CMYK oraz w 99% z Adobe RGB. Jest również 14-bitowa tabela 3D mapowania kolorów. Na plus należy także zaliczyć rozbudowane oprogramowanie kalibracyjne Palette Master opracowane wspólnie przez BenQ i firmę X-Rite.

Monitory Pro Graphics dedykowane są grafikom, projektantom, fotografom szczególnie w zakresie proofingu koloru w procesie druku. Pierwszym monitorem z tej serii będzie 24-calowy BenQ PG2401PT o rozdzielczości 1920 x 1200 px. Został on rygorystycznie testowany na zgodność standardowych drukarskich tablic testowych z efektami uzyskanymi w procesie produkcyjnym w drukarni. Daje to pewność, że jakość obrazu i reprodukcja kolorów to najwyższy poziom.

BenQ PG2401PT

Poznajmy zdanie przedstawicieli firm BenQ oraz X-Rite na temat nowych monitorów:

„X-Rite jest zadowolony ze współpracy z utalentowanym zespołem R&D BenQ przy tworzeniu oprogramowania Pallete Master dającego użytkownikom nowe możliwości kalibracji” – powiedział Steve Miller, Market Manager Imaging and Print w X-Rite. „Połączenie X-Rite i1 Pro oraz i1 Display Pro pozwoli użytkownikom nowych monitorów BenQ uprościć proces kalibracji i łatwiej uzyskać stabilną zgodność reprodukcji barw.”

"Zgodność kolorów to klucz do proofingu. Uznając kluczowe znaczenie zarządzania procesem zarządzania kolorem, nasz zespół R & D ciężko pracował, aby zidentyfikować i rozwiązać sposoby takiej regulacji barw, by spełnione były najbardziej rygorystyczne normy stosowane w procesie druku produkcyjnego" - powiedział Peter Chen, General Manager BenQ Technology Product Center. "Nie było to łatwe zadanie ale śmiało mogę powiedzieć, że seria Pro Graphics wyróżnia się na tle konkurencji.”

Dla podsumowania, lista najważniejszych cech monitorów BenQ z serii Pro Graphics:

  • G7, Fogra i inne standardy ISO jakości druku standard

  • 100% zgodność CMYK i 99% zgodność z Adobe RGB

  • 10-bitowy wyświetlacz zapewniający płynne przejścia tonalne

  • 14-bit 3D Look-Up-Table

  • Delta E≤2 zapewniająca stabilną zgodność kolorów

  • Wsparcie sprzętowej kalibracji – przechowywanie wyników kalibracji w IC monitora

  • Jednolita jasność i nasycenie barw na całym ekranie

  • Oprogramowanie Palette Master opracowane we współpracy z X-Rite umożliwia ocenę zgodności kalibracji z kryteriami G7/Fogra/Ugra

BenQ PG2401PT dostępny będzie w Polsce pod koniec br., jego cena nie jest jeszcze ustalona.

blog comments powered by Disqus
Monitory Pro Graphics - debiut BenQ na rynku profesjonalnych monitorów dla grafików