PODPOWIEDZI:

Samsung SideSync - aplikacja integrująca ze sobą telefon i komputer

Samsung SideSync - aplikacja integrująca ze sobą telefon i komputer

Samsung SideSync to nowa aplikacja, której celem jest zagwarantowanie nam jeszcze wygodniejszego korzystania z telefonu lub tabletu i komputera oraz integracja ze sobą tych urządzeń. Da nam to sporo nowych korzyści, o których przeczytacie poniżej.

Samsung SideSync jest aplikacją, którą znajdziemy między innymi w notebookach z serii ATIV. Dzięki niej komputer i smartfon wzajemnie się uzupełniają, tworząc całkowicie nową jakość korzystania z obu urządzeń. W niezwykle łatwy i szybki sposób możemy na przykład udostępniać pliki pomiędzy komputerem a smartfonem (i odwrotnie) metodą „przeciągnij i upuść” ub też wykonywać kopię bezpieczeństwa zawartości telefonu. Możliwe jest nawet obsługiwanie telefonu za pomocą myszki i klawiatury.

Samsung SideSync 2

Warto tu wspomnieć o dwóch głównych trybach aplikacji. Jednym z nich jest współdzielenie klawiatury i myszy (Keyboard/Mouse Sharing). Dzięki niej możemy przekształcić telefon lub tablet w dodatkową przestrzeń roboczą dla naszego komputera. Daje to nam na przykład możliwość korzystania z myszy do obsługi aplikacji w smartfonie lub klawiatury do szybkiego wyszukiwania informacji w Internecie. Inną korzyścią jest także możliwość szybkiego kopiowania plików z komputera do telefonu lub tabletu. Wystarczy „przeciągnąć” plik lub folder na ekran urządzenia mobilnego. Działa to również w drugą stronę.

Samsung SideSync

Drugim głównym trybem omawianej aplikacji jest Phone Screen Sharing, który pozwala na powielenie ekranu telefonu lub tabletu na ekranie komputera i jego pełną, wygodną obsługę. Dla zdecydowanej większości osób pisanie sms-ów oraz maili na klawiaturze laptopa będzie znacznie wygodniejsze i przede wszystkim szybsze niż wykorzystywanie klawiatury ekranowej urządzenia mobilnego. Warto dodać, że telefonu nawet nie musimy wtedy dotykać, by napisanego sms-a wysłać.

blog comments powered by Disqus
Samsung SideSync - aplikacja integrująca ze sobą telefon i komputer