PODPOWIEDZI:

Nowe Gamingowe Komputery od Lenovo!

Nowe Gamingowe Komputery od Lenovo!

Targi Gamescom trwają w najlepsze, a z dnia na dzień pojawiają się coraz to kolejne urządzenie związane z grami. Jednymi z takich właśnie elementów są dwa nowe “blaszaki” od Lenovo! Czy te w teorii potężne maszyny zdołają podbić rynek jednostek stricte gamingowych? Czy ich cena będzie choć w miarę przystępna? Zobaczmy!

W ostatnich miesiącach na rynku pojawiło się dużo zestawów, których targetem byli zapaleni gracze. Gracze, którzy wymagają znacznie więcej niż tylko potężnych jednostek. Klient stał się teraz nieco bardziej wymagający, czego następstwem są coraz lepsze propozycje od twórców sprzętu. Dobrym tego przykładem będzie niedawno zaprezentowany sprzęt od chińskiego potentata technologicznego, Lenovo. Firma przedstawiła nam dwa “blaszaki” o nazwie: Lenovo Ideacentre Y710 Cube oraz Lenovo Ideacentre AIO Y910. Co reprezentują te dwa zestawy? 

Chcesz się dowiedzieć jak wyłączyć szpiegowanie w Windows 10? Koniecznie tu zajrzyj!

lenovo cube
 

Z pewnością, będzie to mocna gamingowa baza do grania i streamowania! Oba komputery prezentują się świetnie, ale przejdźmy do konkretów. Otóż, pierwszy z nich wyróżnia się niewielką obudową, w której znajdują się nadzwyczaj potężne podzespoły. W ich skład wchodzi procesor Intel Core i7 6 generacji, 8 GB RAM, dyski 2 TB HDD lub 250 GB SSD oraz niezwykle wydajna grafika, GeForce GTX 1080. Ponadto, komputer wyposażono w kartę sieciową Killer Double Shot oraz system Windows 10 Home. Czy do szczęścia Wam coś jeszcze potrzeba? Może drugiego zestawu? ;)

lenovo cube 2
 

Co powiesz na odrobinę technologii VR?

Model Lenovo Ideacentre AIO Y910 to nieco większa jednostka "All in One", która cechuje się równie kompaktowym rozmiarem, ale tym razem w połączeniu z ekranem o przekątnej 17.3 - cala o rozdzielczości QHD. Mimo to, specyfikacja pokazuje coś z goła innego! Bowiem, we wnętrzu odnajdziemy procesor Intel Core i7 6 generacji, tę samą ilość pamięci RAM i ROM, jak u poprzednika oraz dwa (wybrane) modele karty graficznej: GeForce GTX 1080 oraz Radeon RX 460. Zestaw ten świetnie sprawdzi się w trudnych warunkach zarówno biurowych jak i gamingowych. Reszta elementów jest taka sama, jak w przypadku Cube’a. Czy to jednak zaspokoi nasze potrzeby? Może być z tym różnie, ale… czy kogokolwiek będzie na to stać?

lenovo aio


Telewizory TANIEJ w Media ExpertJeśli już mówimy o cenach, to warto wspomnieć, że oba komputery wyceniono na (w zależności od wariantu) sumę w przedziale od 4000 zł do ok. 10 tys. złotych! Cóż, nie ma się zbytnio czemu dziwić, ponieważ płacimy za najświeższy zestaw podzespołów na rynku, cudownie zaprojektowaną obudowę oraz parę innych bajerów, których nie brakuje  w obu modelach. Czy w Polsce znajdzie się wielu chętnych zapłacić tak bajeczną sumę pieniędzy? Osobiście wątpię, ale… kto wie? Co Wy o tym sądzicie? Wypowiedzcie się w komentarzach poniżej tego materiału oraz na naszym forum, które jest stale aktualizowane! ;)

blog comments powered by Disqus
Nowe Gamingowe Komputery od Lenovo!