PODPOWIEDZI:
72 godziny promocji w RTV Euro AGD

Panasonic Lumix DMC-G2 aparat z wymiennym obiektywem

Panasonic Lumix DMC-G2 aparat z wymiennym obiektywem

Panasonic Lumix DMC-G2 zaprezentował pierwszy na świecie aparat z systemem wymiennych obiektywów i dotykowym wyświetlaczem. Aparat zapewnia zaawansowanym amatorom, a nawet profesjonalistom zupełnie nowe doznania i wiele radości ze zdjęć. Aparat dostępny jest w trzech kolorach – czarnym, czerwonym i niebieskim.

Aparat Panasonic Lumix DMC-G2 należy do seria LUMIX G Micro System, która zrewolucjonizowała rynek fotografii cyfrowej. Pierwszy model z wymiennym obiektywem, DMC-G1, bazujący na standardzie Mikro Cztery Trzecie, umożliwił znaczne zmniejszenie korpusu aparatu dzięki zastosowaniu konstrukcji pozbawionej lustra. Model GH1 pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości full HD 1920x1090, zaś GF1 przejawiał nowatorski charakter we wzornictwie, wyróżniając się płaską obudową.

Prace projektowe nad DMC-G2 skoncentrowane były na zapewnieniu wysokiej funkcjonalności, która została wyniesiona na nowy poziom dzięki zastosowaniu ekranu dotykowego, intuicyjnie łączącego działanie z postrzeganym obrazem. Teraz wystarczy jedno dotknięcie ekranu, aby ustawić ostrość i parametry ekspozycji na wybrany obiekt oraz zwolnić migawkę. Obsługa dotykowa umożliwia łatwy i wygodny dostęp do różnych zaawansowanych funkcji AF, które wykorzystują wysoką prędkość i precyzyjny mechanizm kontrastowego AF.

Panasonic Lumix DMC-G2 dysponuje zarówno dużym, jasnym, inteligentnym wyświetlaczem LCD o przekątnej 3,0 cala i rozdzielczości 460 tys. pikseli, ze swobodną regulacją kąta, jak i wizjerem 1,4x (0,7x) o rozdzielczości 1 440 000 punktów. Obydwa pracują w trybie Live-View, który pozwala z góry sprawdzić, jaki wpływ na ujęcie mają poszczególne ustawienia. Matryca Live MOS o rozdzielczości 12,1 megapiksela oraz nowy procesor Venus Engine HD II ze zintegrowaną technologią Intelligent Resolution gwarantują wysoką jakość obrazu.

DMC-G2 nagrywa filmy wysokiej jakości nie tylko w formacie Motion JPG, ale także AVCHD Lite, a dzięki technologii inteligentnej rozdzielczości pozwala wydobyć z nagrań znakomitej klasy zdjęcia. Aparat ma wyjście HDMI, które pozwala odtwarzać dynamiczne filmy i zdjęcia na dużym ekranie telewizora HDTV za pośrednictwem opcjonalnego przewodu mini-HDMI.

blog comments powered by Disqus
Panasonic Lumix DMC-G2 aparat z wymiennym obiektywem