PODPOWIEDZI:

Przydatny pomocnik przez cały rok - roboty odkurzające iRobot

Przydatny pomocnik przez cały rok - roboty odkurzające iRobot

W tym roku inteligentne odkurzacze od amerykańskiej firmy iRobot stały się w naszym kraju niezwykle popularne. Użytkownicy cenią je za precyzyjną, samodzielną pracę oraz szereg nowoczesnych technologii. W poniższym newsie prześledzimy czołowe urządzenia tej marki. Warto wspomnieć, że jeden z modeli może np. idealnie nadać się na prezent pod choinkę.

Oferta firmy iRobot bardzo rozwinęła się w ostatnich latach. Obecnie mamy do wyboru 12 modeli urządzeń, które wyręczą nas w odkurzaniu, myciu czy mopowaniu podłogi. Należą one do rodzin: Roomba, Scooba oraz Braava. Każde z tych urządzeń może być dla nas świetnym pomocnikiem w sprzątaniu.

iRobot Roomba

To jedna z najpopularniejszych linii urządzeń od firmy iRobot. Jej korzenie sięgają 2002 roku. Wszystkie iRoboty Roomba sprzątają w oparciu o 3-stopniowy system czyszczenia. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą wyposażeniem oraz funkcjami. Dzięki temu możemy wybrać model idealny dla siebie i swoich potrzeb. Warto dodać, że Roomba odkurza wielokrotnie każdy kawałek podłogi, pod różnymi kątami, nie dając zabrudzeniom szans na schowanie się. Również miejsca pod meblami i dookoła nich nie zostaną przez robota ominięte. Cykl pracy urządzenia jest niezwykle efektywny. Po zakończonej misji sprzątana, Roomba wraca do stacji dokującej, by samodzielnie się naładować i przygotować do kolejnej wyprawy. Czasami całe sprzątanie sprowadza się do naciśnięcia przez nas przycisku CLEAN. W tym czasie możemy nawet wyjść z domu, by po powrocie ujrzeć czyste i schludne mieszkanie lub dom. Któż, by tak nie chciał?

irobot

iRobot Scooba

Kształt robotów z tej serii i technologia poruszania się są bliźniaczo podobne do rodziny Roomba. Roboty te służą do precyzyjnego mycia podłóg. iRobot Scooba eliminuje nawet 98% znajdujących się na podłodze pospolitych bakterii. Na rynku dostępne są dwa modele robotów myjących – Scooba 390 oraz Scooba 230. Do mycia przy użyciu iRobotów Scooba można używać wody lub roztworów: dedykowanego płynu czyszczącego z naturalnymi enzymami lub wody z octem (np. jabłkowym). Spoglądając na precyzyjność i dbałość tych robotów, można mieć pewność, że nasze podłogi będą bardzo czyste i pozbawione groźnych dla zdrowia bakterii.

iRobot Braava

To najnowsza rodzina robotów. Są to urządzenia mopujące. Ich prostokątny korpus ukrywa „mózg” robota, który odpowiada za jego poruszanie się oraz bieżącą komunikację z kostką nawigującą NorthStar. Roboty te pracują w dwóch trybach na sucho (zamiatanie) lub na mokro (mopowanie). Tak jak w poprzednich seriach, robot nie spadnie ze schodów, dzięki szeregowi czujników. Warto dodać, że robot przy swojej niezwykle precyzyjnej pracy jest bardzo cichy. modele z tej serii to iRobot Braava 380 oraz 320.

irobot2

Jak widać, urządzenia od firmy iRobot, mogą być nieocenione przy sprzątaniu. Dzięki nim będziemy mieli więcej czasu dla siebie oraz zaoszczędzone siły. Wystarczy zaprogramować robota na daną trasę i w patrzeć jak samodzielnie sprząta nasz dom. Prezent, którym byłby taki robot, na pewno okazałby się trafiony i niezwykle przydatny.

blog comments powered by Disqus
Przydatny pomocnik przez cały rok - roboty odkurzające iRobot