PODPOWIEDZI:

Komfortowy hatchback z pazurem

Komfortowy hatchback z pazurem

Dla wielu znawców motoryzacji urzeczywistnieniem wszystkich najlepszych cech samochodów i kompromisem między dynamiką a wygodą podróżowania jest auto typu hatchback. Na rynku istnieje bardzo wiele modeli oferujących niezliczoną ilość rozwiązań technologicznych – samochody z „uciętym” tyłem od lat cieszą się bowiem dość dużym uznaniem. Poszukując odpowiedniego auta dla rodziny lub na częste, długie wypady, warto zwrócić uwagę na modele z napędem hybrydowym – oszczędnym i przyjaznym środowisku naturalnemu.

Komfortowy hatchback z pazurem

Hybrydowy nie znaczy gorszy

Malkontenci i przeciwnicy mariażu elektroniki ze „spaliną” zarzucają autom z napędem hybrydowym ospałość i kiepską dynamikę. Jest często wręcz odwrotnie. Połączenie dwóch typów jednostek napędowych odsłania nową kartę w historii motoryzacji i daje niepoznane dotąd możliwości, dotyczące komfortu podróżowania, awaryjności i kosztów utrzymania pojazdu. Auta hybrydowe to bez wątpienia przyszłość motoryzacji, rewolucja na miarę powszechnego stosowania silników Diesla w pojazdach osobowych.

Komfortowy hatchback z pazurem

Główną zaletą silników hybrydowych jest niska emisja gazów cieplarnianych do atmosfery, co czyni te jednostki naprawdę przyjaznymi środowisku. Poza tym niższe spalanie z racji obecności akumulatorowego, elektrycznego silnika, generuje pokaźne oszczędności w dłuższej perspektywie.

Jakie auto wybrać?

Auto typu hatchback powinno w sobie łączyć cechy auta sportowego oraz rodzinnego. Poszukując tego typu samochodu, klienci najczęściej zwracają więc uwagę na linię nadwozia, nawiązującą do możliwości silnika znajdującego się pod maską. Świetne własności aerodynamiczne produkowanych obecnie modeli znacznie poprawiają osiągi, a także redukują zużycie paliwa do minimum. Pamiętajmy jednak, że auto rodzinne powinno być również komfortowe. Wygodne fotele, komfortowe obicia tapicerskie, niezliczona ilość schowków i uchwytów, a także rozbudowana klimatyzacja i nowoczesne wyposażenie audiowizualne, z całą pewnością poprawiają komfort jazdy.

Komfortowy hatchback z pazurem

Jednym z najpopularniejszych obecnie hatchbacków jest model japońskiego producenta – Honda Insight. To dynamiczne auto wyposażone jest w hybrydową jednostkę napędową, co gwarantuje mu przyzwoite osiągi, a także pozwoliło znacznie zredukować emisję CO2 do atmosfery do niskiego poziomu – 96 g/km. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu zmiennych faz rozrządu i-VTEC, Honda Insight w określonych warunkach drogowych może w całości korzystać tylko z elektrycznego napędu – pozwala to zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy do domowego budżetu.

blog comments powered by Disqus
Komfortowy hatchback z pazurem