PODPOWIEDZI:

Nowe technologie w roku 2014

Nowe technologie w roku 2014

Ubiegły rok przyniósł sporo nowości technologicznych - inteligentne okulary, zegarki, coraz to bardziej wygięte ekrany w telewizorach i telefonach, konsole nowej generacji czy bardzo dynamiczny rozwój tabletów. Warto również przeanalizować kilka tych kategorii w perspektywie bieżącego roku. Co się pojawi, co rozwinie, a co nie? Przeczytajcie naszego newsa, by dowiedzieć się więcej.

Redakcja portalu procesor.pl przeanalizowała parę kategorii nowoczesnych urządzeń oraz usług, które w bieżącym roku mogą się rozwinąć, pojawić lub przeciwnie - zniknąć. Również my postanowiliśmy na tej podstawie wykonać swoje prognozy.

Google Glass bez sukcesu

Innowacyjne okulary Google Glass, na które producent przeznaczył mnóstwo czasu i pieniędzy, nie spodobały się dużej części Amerykanów. Czemu? Osoby, które je nosiły często były negatywnie odbierane. Takimi okularami można w końcu w jednej chwili, niepostrzeżenie zrobić zdjęcie czy nakręcić materiał wideo. Jak się okazuje, duża część społeczności USA jest przeciwna temu. Nawet takie obiekty jak restauracje zabraniają w wielu przypadkach użytkowania okularów Google. Skutkiem może być to, że w roku 2014 Google porzuci rozwijanie tej kategorii urządzeń i będzie szukać innego sposobu na technologiczne dotarcie do społeczeństwa.

Facebook drugim życiem?

Portali społecznościowych jest masa, jednak niewiele z nich może pochwalić się taką popularnością jak Facebook. Wielu blogerów od długiego czasu wróży upadek tego serwisu, ale nic nie wskazuje na to. Rok 2014 powinien być kolejnym, który dla Facebooka okaże się sukcesem i kolejnym wzrostem popularności. Może to być nawet przesadne i stanie się dla coraz większej ilości osób "drugim życie", bo jak nazwać spędzanie większej ilości czasu na tym portalu niż na dworze? Lub częstsze komunikowanie się ze znajomymi poprzez prywatne wiadomości na FB niż w realnym świecie?

nowe technologie

Wyświetlacze powyżej 1080p w telefonach

Rynek urządzeń mobilnych stale się rozwija i idzie do przodu. Dotyczy to w dużej mierze wyświetlaczy. W roku 2013 mieliśmy "Bum" dotyczące ich przekątnych, które stały się coraz większe, praktycznie do granicy z tabletami. W roku 2014 zmiany będą dotyczyły głównie ich rozdzielczości, która będzie sięgała nawet 2560x1140 pikseli.

Baterie litowo-jonowych bez następcy

Jest także pewien negatywny aspekt w roku 2014, pod względem nowych technologii. Nie uświadczymy ich na rynku smartfonowych baterii. Nie pojawi się następca dla baterii litowo-jonowych. Kto w ogóle mógłby nim być? Na przykład baterie litowo-powietrzne, które mają gęstość od 5 do 15 razy większą niż litowo-jonowe, ale jeszcze trochę na nie poczekamy.

Przeczytaj o najciekawszych nowościach z targów CES 2014!

blog comments powered by Disqus
Nowe technologie w roku 2014