PODPOWIEDZI:
JVC LT-55VAO9200 55" OLED TELEWIZOR

Soczewki Google wielką technologiczną rewolucją?

Soczewki Google wielką technologiczną rewolucją?

Dopiero wczoraj prognozowaliśmy porzucenie pomysłu z inteligentnymi okularami przez firmę Google. Rzeczywiście może się tak stać, ale firma ta nie odpuszcza tematu interakcji z naszym wzrokiem. Najnowsze informacje dowodzą, że Google pracuje nad elektronicznymi soczewkami kontaktowymi. Dowiedzcie się o nich więcej z naszego newsa.

Google Glass już niedługo mogą zostać totalnie zapomniane, ale mimo tego, firma Google nie zniechęca się do tematyki naszego wzroku i postrzegania otoczenia przez pryzmat interaktywnego urządzenia. Pojawiły się bowiem informacje, że na rynek mogą trafić soczewki kontaktowe z wbudowanymi czujniki. Za projekt ten odpowiada ekipa Google[x], czyli oddział firmy Google, który zajmuje się najbardziej innowacyjnymi projektami.

Początkowo soczewki mają być dedykowane cukrzykom. Według badań, co 19 osoba choruje na cukrzycę. Przy tej chorobie trzeba bardzo często monitorować swój poziom cukru. Gdy jest on nieodpowiedni może dojść do wielu niebezpiecznych powikłań. Na szczęście poziom cukru można mierzyć nie tylko za pomocą krwi, ale też w innych płynach ustrojowych – m.in. łzach. Właśnie nasze łzy mają być kontrolowane przez soczewki. Dzięki nim cukrzycy będą mieli całodobowy, natychmiastowy dostęp do informacji o swoim poziomie cukru. Takie rozwiązania znacząco ułatwi im życie. Pomiary wykonywane przez soczewki, są co sekundę.

soczewki google

Warto też przyjrzeć się budowie soczewek. Urządzenie składa się z układu sterującego, czujnika glukozy i kondensatora. Jest tu również antena, która biegnie dookoła soczewki, a odpowiada za zasilanie i przesyłanie danych. Co z zasilaniem? Wiadomo, że soczewka jest za mała na wbudowaną baterię. Elektronika, która się w niej znajduje zasilania jest indukcyjnie, a nadajnik, który za to odpowiada, jest noszony przez człowieka.

Poznaj najnowsze inteligentne okulary od firmy Epson - Epson Moverio BT-200

Pomysł soczewek dla cukrzyków jest bardzo ciekawy i innowacyjny. Zobaczymy jak to urządzenie sprawdzi się w przyszłości. Jeżeli odniesie sukces, to być może w kolejnych latach Google znacznie rozszerzy funkcjonalność takich soczewek.

blog comments powered by Disqus
Soczewki Google wielką technologiczną rewolucją?