PODPOWIEDZI:
72 godziny promocji w RTV Euro AGD

Jak zadbać o komfortowe stanowisko pracy?

Jak zadbać o komfortowe stanowisko pracy?

Pracownik biurowy spędza zazwyczaj przed komputerem wiele godzin. Niewłaściwie zorganizowane miejsce pracy niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw, takich jak choroby kręgosłupa, osłabienie wzroku i słuchu, alergia czy nasilenie stanów bólowych i zwyrodnieniowych. Firma ART radzi jak dobrze zorganizować swoje miejsce pracy i jednocześnie proponuje kilka swoich urządzeń, które w tym pomogą.

Naukowcy definiują już "chorobę biurową", której głównym powodem jest długie siedzenie przed komputerem. Najnowsze wyniki informują, że aż 70% osób pracujących za biurkiem ma jej objawy, czyli głównie choroby kręgosłupa, osłabienie wzroku i słuchu, alergia czy nasilenie stanów bólowych i zwyrodnieniowych. Na szczęście da się uniknąć tych dolegliwości wprowadzając kilka usprawnień na miejscu pracy.

Dowiedz się więcej o uchwytach od marki ART!

Kluczowe jest tu ustawienie monitora - należy go ustawić 40-75 cm od użytkownika. Górna krawędź ekranu powinna znajdować się kilka centymetrów powyżej linii wzroku. Biurko powinno także znajdować się co najmniej metr od okna. Blat powinien być ustawiony na wysokości łokci pracownika. Gdy prawidłowo ustawimy biurko, możemy uniknąć bólów oczu czy karku.

art2

Pomocne mogą okazać się specjalne uchwyty do mocowania monitora. Dodatkowo pozbędziemy się podstawki i zyskamy miejsce na akcesoria biurowe. Uchwyt ART L-01 pozwala na zamontowanie odbiornika o przekątnej od 13 do 27 cali. Dzięki ruchomemu mocowaniu możliwe jest odchylenie go o 90 stopni w pionie i obrót o 360 stopni w poziomie.

Warto zaznaczyć, że uchwyty marki ART są kompatybilne ze wszystkimi ekranami LCD oraz spełniają standard VESA.

art1

W przypadku gdy korzystamy z dwóch monitorów jednocześnie, warto ustawić ekran główny na wprost użytkownika, a pomocniczy pod kątem po prawej stronie, pamiętając o oświetleniu z lewej. Takie ustawienie polecane jest osobom praworęcznym. Pomoże w tym uchwyt ART L-02, przeznaczony do dwóch ekranów.

Trzy ekrany jednocześnie, dla np. uzyskania niesamowitych wrażeń z gry? Nie ma problemu! Upora się z nimi funkcjonalny uchwyt ART L-03A, który montowany jest za pomocą podwójnego mocowania. Solidna konstrukcja utrzyma trzy ekrany o przekątnych od 13 do 20 cali.

Są nawet produkowane uchwyty dla jeszcze większej ilości monitorów, a każdy z zamontowanych wyświetlaczy może ważyć do 10 kg.

Warto również zwrócić uwagę na swoje siedzisko - powinno być wyprofilowane do naturalnych wygięć kręgosłupa, mieć regulację wysokości, blokowane kółka, odchylenie do tyłu czy pozwalać na obrót o 360 stopni wokół osi poziomej.

Inna dobra rada to zażywanie świeżego powietrza czy ćwiczenia relaksujące - 10-minutowe przerwy co 2 godziny, zalecane przez lekarzy, powinny znacznie pomóc.

blog comments powered by Disqus
Jak zadbać o komfortowe stanowisko pracy?