PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tablety do 1500 zł w 2019 roku |TOP 5|

5G, czyli plany rozwoju ultraszybkiej sieci przez Huawei

5G, czyli plany rozwoju ultraszybkiej sieci przez Huawei

Firma Huawei ogłosiła właśnie rozpoczęcie działań zmierzających do opracowania piątej generacji rozwiązań łączności bezprzewodowej (5G) dla użytkowników w Europie. Szczegóły działań zostały omówione na specjalnej konferencji w Monachium. Przeczytajcie naszego newsa, by dowiedzieć się więcej o przyszłości sieci 5G.

Bez wątpienia sieć 5G zrewolucjonizowałaby nie tylko rynek urządzeń mobilnych, ale całą gospodarkę, umożliwiając powstanie nowych, innowacyjnych sektorów w tej branży. Ta nowa generacja ultraszybkich sieci bezprzewodowych byłaby fundamentem przyszłych technologii łączności. Jedną z pierwszych firm, które zadeklarowały pracę nad rozwojem 5G było Huawei.

Huawei rozmawiało o 5G na 5G@Europe Summit w Monachium. Podczas konferencji doszło do spotkania kluczowych innowatorów z Unii Europejskiej i innych regionów, co umożliwiło dyskusję na temat wyzwań i szans związanych z dalekosiężnymi planami, wymogami, podstawowymi technologiami i innowacjami. Mówiono też o licznych korzyściach społecznych idących za siecią 5G.

huawei

Czy były jakieś konkrety, wstępne daty? Okazuje się, że tak. Huawei przewiduje, że pierwsze sieci 5G trafią do komercyjnego użycia w 2020 roku, oferując tysiąckrotnie większą przepustowość niż obecne sieci mobilne i pozwalając osiągnąć maksymalną wartość transferu powyżej 10Gbps. Tak wysoka przepustowość czy prędkość transferu to nie wszystkie zalety 5G. Inne przewidywane korzyści to np. masowa łączność sieci, obsługa rosnącej liczby dostępnych usług oraz wysoka wydajność eksploatacji pasma.

Można twierdzić, że sieć 5G odniesie duży sukces. Sporo jednak zależy od technologii LTE (4G), która cały czas jest wdrażana. Dane od Huawei są jednak obiecujące - z sieci bezprzewodowych Huawei korzysta obecnie ponad 500 operatorów mobilnych i ponad 2 miliardy abonentów sieci 3G i LTE na całym świecie.

5G@Europe Summit, które odbyło się w Monachium, to dopiero początek debat na temat sieci 5G. Zobaczymy jak sytuacja dalej się potoczy, czy Huawei szybko przejdzie do realizacji planów i czy rzeczywiście w roku 2020 przejdziemy technologiczną rewolucję, mogąc korzystać z tak szybkiej sieci 5G.

blog comments powered by Disqus
5G, czyli plany rozwoju ultraszybkiej sieci przez Huawei
Autor: Łukasz