PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Najlepsze aplikacje do nauki 2019 - Darmowe i płatne apki dla uczniów

Nowe telefony od Nokii na targach MWC 2014

Nowe telefony od Nokii na targach MWC 2014

Firma Nokia zaprezentowała właśnie swoje nowe urządzenia na targach MWC 2014 odbywających się w Barcelonie. Mamy tu kilka bardzo budżetowych propozycji, ale także nową rodzinę smartfonów Nokia X, która jest już bardziej zaawansowana i bardzo funkcjonalna. Przeczytajcie naszego newsa, by lepiej poznać nowe Nokie.

Nokia zaprezentowała właśnie kilka nowych telefonów, które mogą spodobać się szerszemu gronu. Mamy tu budżetowe, ale bardzo solidne propozycje takie jak Nokia Asha 230 czy Nokia 220 czy także bardziej zaawansowaną, ale również tanią rodzinę Nokia X, w której skład wchodzą modele Nokia X, Nokia X+ i Nokia XL.

Seria telefonów Nokia X

W nowej rodzinie Nokia X mamy trzy telefony, które mają ceny skalkulowane pod kątem szybko rosnącego rynku tanich smartfonów i stanowią punkt wejścia do rodziny smartfonów Lumia oraz usług Microsoft, takich jak Skype, OneDrive oraz outlook.com. Mamy w nich kafelkowy interfejs użytkownika zainspirowanym rodziną smartfonów Lumia, drugi ekran, który pozwala szybko i płynnie przełączać się między aplikacjami (Fastlane) czy wiele sztandarowych aplikacji Nokia - np. HERE Maps czy Nokia MixRadio. Jest także bezpłatny dysk w chmurze OneDrive.

Nokia XL

Jeżeli chodzi o specyfikację nowych telefonów z serii X, to Nokia X, wyposażona jest w 4-calowy ekran pojemnościowy IPS i aparat o rozdzielczości 3 MP. Nokia X+ jest natomiast zoptymalizowana pod kątem entuzjastów multimediów, ponieważ ma większą pamięć operacyjną i więcej pamięci do przechowywania plików. Jest także Nokia XL z 5-calowym ekranem czy z aparatem o rozdzielczości 5 MP z autofokusem i fleszem. Cała seria dysponuje dwurdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon, a także działa w trybie DualSim.

Przeczytaj o ciekawy tablecie Nokia Lumia 2520

Idealne telefony dla początkujących - Nokia Asha 230 i Nokia 220

Mamy tu również dwa inne modele, które cechują się bardzo niskimi cenami. Mowa o Nokii 220 oraz Nokii Asha 230.

Nokia 220 będzie najtańszym telefonem z dostępem do internetu w ofercie Nokia. Model oferuje dostęp do popularnych aplikacji społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, czy Yahoo Messenger. Mamy tu także 2,4-calowy kolorowy wyświetlacz, bardzo solidną konstrukcję oraz wygodną obsługę czy aparat o rozdzielczości 2MP. Telefon jest wyposażony w radio FM i odtwarzacz MP3. Nikt nie musi się też bać o baterię, gdyż gwarantuje sporą żywotność.

Nokia 220

Nokia Asha 230 to z kolei nowy przedstawiciel popularnej rodziny Asha, który stanowi doskonałe wprowadzenie do telefonów obsługiwanych dotykowo - z obsługą urządzenia każdy powinien sobie poradzić. Model ten jest najtańszym dotychczas urządzeniem dotykowym Asha, dostępnym w wersjach na jedną lub dwie karty SIM. Mamy tu też dostęp do popularnych aplikacji społecznościowych. Również tu zastosowano innowacyjny Fastlane, czyli unikatowy, drugi ekran, który pełni funkcję skrótu do ostatnio używanych aplikacji, funkcji i treści, a także do przyszłych działań, takich jak spotkania zaplanowane w kalendarzu.

Nokia Asha 230

Stephen Elop, wiceprezes działu Devices & Services w firmie Nokia, skomentował premierę nowych telefonów w następujący sposób: „Nokia połączyła miliardy osób na całym świecie, a dziś pokazaliśmy, jak budujemy naszą ofertę, aby zapewnić następnemu miliardowi ludzi dostęp do unikatowych wrażeń”.

„Nasze przemyślane podejście zakłada oferowanie czterech rodzajów produktów, w tym tanich urządzeń klasy podstawowej, takich jak nowa Nokia 220; telefonów dotykowych klasy podstawowej, takich jak nowa Nokia Asha 230; nowych smartfonów Nokia X, X+ i XL przeznaczonych przede wszystkim na rynki wschodzące; oraz rodziny Lumia, która zapewnia najwięcej innowacji oraz pełną kompatybilność z usługami Microsoft”, dodał Elop.

Ceny nowych telefonów:

Nokia X - 549 zł

Nokia XL - 649 zł

Nokia 220 - 175 zł

Nokia Asha 230 - 249 zł

blog comments powered by Disqus
Nowe telefony od Nokii na targach MWC 2014
Autor: Łukasz