PODPOWIEDZI:

Amerykański dron-cysterna

Amerykański dron-cysterna

Amerykańskie wojsko zaprezentowało drona-cysternę, który działa autonomicznie. W sieci pojawił się nawet filmik przedstawiający udane testy tego pojazdu.

No cóż, wyścig zbrojeń trwa, a coraz częściej wykorzystywane są w nim nowe technologie. Niedawno pisałem dla Was o zagrożeniu wynikającym z tworzenia robotów-zabójców.

Duże znaczenie mają także drony, które pełnią różne funkcje. Amerykanie zaprezentowali drona-cysternę o nazwie MQ-25 Stingray. Jego głównym zadaniem ma być tankowanie samolotów, by mogły prowadzić długie i nieprzerywane loty. Na filmiku widać jednak, że tego typu drony w przyszłości mogą także służyć jako maszyna do zabijania...

Drony - te rekreacyjne - w dobrych cenach >>>

MQ-25 Stingray ma składane skrzydła w układzie delta, co skutkuje tym, że nie zajmuje on zbyt wiele miejsca na lotniskowcu. Warto także wspomnieć, że wyposażono go w technologię Stealth, dzięki której ma być niewykrywalny przez radary wroga.

A co na to taka Rosja? W kwestii dronów chyba słabiej im ostatnio idzie, co potwierdza incydent z dronem... transportowym. Odpowiedzialność za to wydarzenie bierze jednak rosyjska poczta. Jestem wręcz pewien, że ich wojsko również pracuje nad wieloma autonomicznymi pojazdami czy broniami, ale po prostu tym się nie chwali - póki co.

Źródło: lockheedmartin

blog comments powered by Disqus
Amerykański dron-cysterna