PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Porządne Odkurzacze automatyczne do 2000 zł |TOP 7|

Firma iRobot na pierwszym miejscu wśród firm robotycznych na świecie

Firma iRobot na pierwszym miejscu wśród firm robotycznych na świecie

Firma iRobot może pochwalić się kolejnym sukcesem. Amerykański magazyn Fast Company opublikował listę 10 najbardziej innowacyjnych firm robotycznych na świecie i właśnie iRobot znalazł się na pierwszym miejscu. Dowiedzcie się więcej o sukcesie tej marki.

Amerykański magazyn Fast Company już od 1995 roku tworzy swoje rankingi wybierając najbardziej innowacyjne firmy działające w różnych branżach na całym świecie. iRobot Corporation znalazł się w tym roku na pierwszym miejscu.

Zobaczcie czym specjaliści z Fast Company uzasadnili swój wybór:

iRobot mógłby spocząć na laurach i kontynuować inkasowanie czeków za konstruowanie i budowę robotów militarnych, w tym podpisanego w zeszłym roku kontraktu opiewającego na kwotę 30 mln dolarów z tytułu dostaw dla Armii USA. Zamiast tego, robotyczne imperium, które zbudowało iRoboty PackBot i Roomba pędzi do przodu. We współpracy z naukowcami z Yale firma stworzyła robotyczne ramię, które daje możliwość chwytania nawet szpilki. Konstrukcja ta wymaga jedynie ułamka kosztów, które absorbowały dotychczas konstruowane robotyczne manipulatory. Ponadto we współpracy z Cisco Systems iRobot stworzył i zaprezentował robota umożliwiającego tele-obecność, który łączy technologie komunikacyjne Cisco z autonomicznymi mobilnymi platformami opracowanymi przez iRobot. Robotyczny lider z Bedford nie tylko zaspokaja popyt w dziedzinie robotyki, ale i kreuje go.

Przeczytaj też o innowacyjnym wideorobocie iRobot Ava 500

Magazyn Fast Company wyróżnia szczególnie takie firmy, które oferują innowacyjne produkty i chcą diametralnie zmieniać dany rynek urządzeń na jeszcze bardziej nowoczesny i przydatny ludziom. W 2014 roku iRobot znalazł się w dwóch zestawieniach przygotowanych przez Magazyn, na 44 miejscu wśród 50 najbardziej innowacyjnych firm na świecie i na 1 miejscu wśród firm robotycznych.

irobot

Poniżej cała dziesiątka wyróżnionych firm robotycznych:

1) iRobot

2) Google

3) Touch Bionics

4) Northrop Grumman

5) Rethink Robotics

6) Accuray

7) Liquid Robotics

8) Bosch

9) Qbotix

10) Prox Dynamics

Wysoką klasę marki iRobot potwierdzają też jej świetne wyniki sprzedażowe. W ubiegłym roku owy producent przekroczył granicę sprzedaży 10 mln robotów domowych, oraz znacząco przybliżył się do liczby 5000 sztuk dostarczonych na rynek robotów militarnych.

Również w naszym kraju iRobot jest dość popularny i wciąż zyskuje coraz to większe uznanie. Szacuje się, że w Polsce w obowiązkach sprzątania wyręcza nas już około 100 tysięcy robotów domowych. Najpopularniejsze z nich to: seria odkurzająca iRobot Roomba, myjąca iRobot Scooba i mopująca iRobot Braava.

blog comments powered by Disqus
Firma iRobot na pierwszym miejscu wśród firm robotycznych na świecie
Autor: Łukasz