PODPOWIEDZI:

SAPPHIRE R7 240 Low Profile - idealna karta dla komputerów typu SFF i HTPC

SAPPHIRE R7 240 Low Profile - idealna karta dla komputerów typu SFF i HTPC

SAPPHIRE R7 240 Low Profile to filigranowa karta graficzna, która idealnie nada się do komputerów typu SFF (Small Form Factor; kompaktowych rozmiarów) i HTPC (Home Theater PC), skutecznie podnosząc wydajność i zastępując zintegrowane układy.

SAPPHIRE R7 240 Low Profile to nowa karta graficzna z popularnej serii R od firmy Sapphire, która wyróżnia się w szczególności swoimi niewielkimi rozmiarami - 169 mm (D) x 64 mm (S) x 15 mm (W). Właśnie dzięki swojej konstrukcji, idealnie wpasuje się w zestawy komputerowe typu Small Form Factor.

Zobacz test zaawansowanej karty graficznej Sapphire R9 270X Vapor-X

SAPPHIRE R7 240 Low Profile dysponuje taktowaniem rdzenia o częstotliwości 730 MHz (780 MHz z Dynamic Boost) oraz 320 procesorami strumieniującymi. Jest tu również 2 GB pamięci DDR3 taktowanej zegarem 900 MHz (efektywnie 3600 MHz). Warto również wspomnieć o jednoslotowym chłodzeniu z pojedynczym wentylatorem.

SAPPHIRE R7 240 Low Profile

Kolejną zaletą karty są dwa niezależne wyjścia HDMI 1.4a obsługujące dwa różne strumienie dźwięku. Dzięki temu możemy wyświetlać odmienne treści na podłączonych do karty ekranach. Praca na jednym monitorze i oglądanie filmu na drugim jednocześnie? Z kartą SAPPHIRE R7 240 Low Profile będzie to możliwe.

Jak przystało na serię kart graficznych R, również SAPPHIRE R7 240 Low Profile oparto na architekturze Graphics Core Next od firmy AMD. Skutkuje to wieloma przydatnymi funkcjonalnościami jak np. AMD Image Enhancement czy AMD HD Media Accelerator usprawniające odtwarzanie multimediów.

Karta SAPPHIRE R7 240 Low Profile jest już dostępna w sprzedaży w cenie około 305 zł brutto. Gwarancja producenta to 2 lata.

blog comments powered by Disqus
SAPPHIRE R7 240 Low Profile - idealna karta dla komputerów typu SFF i HTPC