PODPOWIEDZI:

TRANSCEND wprowadza dyski SSD idealne dla urządzeń przenośnych

TRANSCEND wprowadza dyski SSD idealne dla urządzeń przenośnych

Firma TRANSCEND wprowadza właśnie na nasz rynek nowe modele dysków SSD SATA III 6Gb/s M.2 N8S750 i mSATA MSA340. Wyróżniają się one przede wszystkim kompaktowymi rozmiarami, a co za tym idzie, nadadzą się idealnie do urządzeń przenośnych.

Szukacie dodatkowego źródła pamięci na dane dla swojego urządzenia przenośnego, które będzie dodatkowo oferować wysokie prędkości przesyłania danych? Być może idealnym rozwiązaniem będzie zakup jednego z nowych dysków SSD od firmy TRANSCEND. Cechują się one niewielkimi rozmiarami, dzięki którym idealnie będą współgrały np. z notebookami, tabletami, smartfonami czy przenośnymi konsolami.

TRANSCEND N8S750

TRANSCEND N8S750 to pierwszy z nowych dysków. Zbudowany jest on z wysokiej jakości chipów Flash MLC NAND, wykorzystuje najnowszą wersję SATA III 6Gb/s oraz pamięć podręczną DDR3. Dużą zaletą są tu wysokie prędkości transferu danych. Dysk zapewnia 520MB/s przy odczycie oraz 330MB/s przy zapisie danych. TRANSCEND N8S750 jest urządzeniem filigranowym i jak zapewnia producent, znajdzie zastosowanie w urządzeniach przenośnych typu ultrabook, notebook, tablet, przenośna konsola czy telefon komórkowy.

TRANSCEND N8S750

TRANSCEND MLC NAND Flash MSA340

TRANSCEND MSA340 to druga nowość. Dysk posiada najnowszą wersję SATA III 6Gb/s i oferuje szybką pamięć podręczną DDR3. Również tu uzyskiwane prędkości transferu danych są bardzo dobre. Urządzenie daje nam transfer danych z maksymalną prędkością 520MB/s podczas odczytu i 280MB/s przy zapisie. TRANSCEND MSA340 jest jeszcze mniejszy od swojego poprzednika - jest aż o 78% mniejszy niż standardowe 2,5-calowe dyski SSD. Jak zapewnia producent, znajdzie zastosowanie w urządzeniach przenośnych typu tablet, smartfon, ultrabook, czytnik ebooków, system nawigacji, dekoder, ręczny skaner oraz mini-PC.

TRANSCEND MSA340

Oba urządzenia oferują pełne wsparcie dla technologii DevSleep i Intel Smart Response (ISRT). DevSleep pozwala na wyłączenie zasilania interfejsu SATA, kiedy dysk nie jest używany oraz wznowienie pracy w ciągu 0,1 s. Druga technologia - Intel Smart Response (ISRT) - pozwala na dynamiczny wybór najczęściej używanych aplikacji oraz automatyczne przechowywanie na dysku SSD powiązanych danych.

To nie koniec zastosowanych technologii i funkcji w obu dyskach. Są tu funkcje TRIM i NCQ, wbudowany system korekcji błędów ECC, opcja inteligentnego zarządzania blokami czy kontrola równomiernego zużycia bloków.

Oba urządzenia mają 3-letnią gwarancję producenta.

Cena modelu N8S750 nie jest jeszcze znana, natomiast za MSA340 zapłacimy 199 PLN za wersję 64GB, 295 PLN za wersję 128GB oraz 525 PLN za wersję 256GB.

blog comments powered by Disqus
TRANSCEND wprowadza dyski SSD idealne dla urządzeń przenośnych