PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Budżetowe lodówki do 1000 zł |TOP 7|

Android Wear - nowa platforma dedykowana inteligentnym zegarkom

Android Wear - nowa platforma dedykowana inteligentnym zegarkom

Google zaprezentowało właśnie platformę Android Wear, czyli innowacyjną odmianę systemu Android dedykowaną inteligentnym zegarkom, jak również innym nowoczesnym urządzeniom typu „wearable tech”. Jeszcze w tym roku mają pojawić się smartwatche wyposażone w ten system. Przeczytajcie naszego newsa, by dowiedzieć się więcej.

Wszystko wskazuje na to, że smartwatche i ich rynek przejdą wkrótce na wyższy poziom. Google ma zamiar wprowadzić bowiem specjalną wersję Androida dedykowaną dla kategorii produktów„wearable devices” pod nazwą Android Wear. Smartwatche już na dzień dzisiejszy sporo oferują i wiele osób jest zachwyconych ich możliwościami, szczególnie w połączeniu ze smartfonem, ale Google to nie wystarcza. Nowa platforma ma oferować jeszcze więcej i przekonać przeciwników urządzeń „wearable devices”, że są one jednak bardzo przydatne i mają przed sobą przyszłość.

Ruch ten jest o tyle ważny dla Google, że obecnie na rynku oprogramowania dla takich urządzeń nie ma praktycznie konkurencji - Apple odpuściło ten rynek, przynajmniej na razie. Koncern z Mountain View może więc być tu monopolistą.

Android Wear

Przechodząc do konkretów dotyczących platformy Android Wear, ma ona przede wszystkim być jeszcze łatwiejsza i wygodniejsza w obsłudze. Smartwatch ma być naszym dodatkowym ekranem wyświetlającym najważniejsze informacje wprost ze smartfona. Ma tu również być sterowanie głosowe. Wszystko to sprowadza się w praktyce do tego, że w jednej chwili, za pomocą głosu i smartwatcha, możemy np. zamówić taksówkę, zrobić rezerwację lub po prostu wyszukać potrzebne nam informację.

Ważnym aspektem będzie także dbanie o nasze zdrowie. Będą tu bowiem aplikacje podobne do tych, które są obecnie stosowanie w opaskach elektronicznych dla sportowców. Smartwatch będzie więc monitorował naszą aktywność fizyczną oraz zdrowie.

LG G Watch

Nie wiele mamy na razie informacji na temat urządzeń, które będą wyposażone w nową platformę od Google. Najpewniejszy jest model LG G Watch, który najprawdopodobniej trafi na światowy rynek w drugim kwartale tego roku. Cena i możliwości urządzenia to jednak na razie znak zapytania. Nad inteligentnym zegarkiem pracuje także Motorola.

blog comments powered by Disqus
Android Wear - nowa platforma dedykowana inteligentnym zegarkom
Autor: Łukasz