PODPOWIEDZI:

AMD Athlon oraz AMD Sempron - nowe akcelerowane procesory AMD

AMD Athlon oraz AMD Sempron - nowe akcelerowane  procesory AMD

Firma AMD wprowadza właśnie na rynek nowe procesory akcelerowane AMD Athlon oraz AMD Sempron wraz z nową platformą AM1. Mają one łączyć w sobie wysoką wydajność, niskie zużycie energii oraz przystępne ceny. Więcej dowiecie się o nich z naszego newsa.

Przez firmę AMD została właśnie ogłoszona dostępność nowej platformy AM1 dla cztero- i dwurdzeniowych, akcelerowanych procesorów z rodziny Kabini, z której mogą skorzystać firmy zajmujące się składaniem systemów komputerowych.

54395A__AMD_AM1_E_RGB

Platforma AM1 wprowadza przede wszystkim wielokrotnie nagradzaną platformę Graphics Core Next (GCN) oraz rdzenie procesorów Jaguar na płyty główne od czołowych producentów. Jak zapewnia firma AMD, platforma AM1 zapewnia nawet trzykrotnie wyższą wydajność od swoich konkurentów. Plusem są także zbalansowane możliwości obliczeniowe w środowisku DirectX 11.2 oraz systemu Windows 8.1.

Przeczytaj również o technologii Mantle stosowanej w kartach graficznych AMD Radeon

Nowe procesory AMD Athlon 5150/5350 oraz AMD Sempron 2650/3850 zaoferują swoim nabywcom możliwości rozrywki i pracy na komputerze łączące się z możliwością przyszłej modernizacji.

AMD Athlon 5350

Procesory AMD Athlon i AMD Sempron to czterordzeniowe rozwiązania dla konsumentów mające szereg udogodnień. Mamy tu między innymi obsługę dwóch portów SATA 6 Gbps, dwóch portów USB 3.0, ośmiu portów USB 2.0, złącza PCIe 2.0 dla rozszerzenia systemu o zewnętrzne karty graficzne i trzech rodzajów wyjść wideo (DisplayPort, HDMI i VGA), a to wszystko w bardzo przystępnej cenie.

Poznajcie opinie na temat nowej platformy i procesorów od przedstawicieli AMD:

„AMD konsekwentnie buduje czołową w branży technologię poprzez zdywersyfikowaną ofertę produktów, czego dowodem jest dzisiejsze wprowadzenie na rynek platformy AM1 z wymiennymi, akcelerowanymi procesorami AMD Athlon™ i AMD Sempron™, które zaprojektowano dla potrzeb największego grona użytkowników” – powiedział Bernd Lienhard, corporate vice president oraz general manager w dziale Client Business Unit firmy AMD. – „Z wydajnością czterech rdzeni i kartą graficzną AMD Radeon™ AM1 jest przystępną platformą zapewniającą znakomitą elastyczność infrastruktury sprzętu, którą stworzono tak, żeby dostarczyć wielu opcji dla użytkowników końcowych i firm zajmujących się składaniem systemów komputerowych.”

„Nowe, wymienne produkty AMD Athlon™ i AMD Sempron™ oferują naszym klientom znakomitą jakość i wydajność przy niskim zużyciu energii, co było dotąd niedostępne dla klientów ze wschodzących rynków, którzy chcieli złożyć komputer w domu” – powiedział Sebastian Reese z firmy CSL Computer GmbH & Co.KG. – „Jesteśmy podekscytowani widząc tak ogromną liczbę twórców płyt głównych, którzy zdecydowali się wspierać platformę z gniazdem FS1b, i to jaką zapewnia to elastyczność dzięki wykorzystaniu formatów microATX i MiniITX, które umożliwiają tworzenie stylowych i energooszczędnych komputerów w niewielkich rozmiarach”.

Specyfikacje procesorów:

specyfikacje

blog comments powered by Disqus
AMD Athlon oraz AMD Sempron - nowe akcelerowane procesory AMD