PODPOWIEDZI:
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Kiedyś wypukłe, teraz zakrzywione - dawne i obecne rewolucje na rynku telewizorów

Kiedyś wypukłe, teraz zakrzywione - dawne i obecne rewolucje na rynku telewizorów

W latach 30-tych ubiegłego wieku pojawiły się pierwsze telewizory. Oczywiście wywołały one zachwyt, gdyż były wielkim technologicznym krokiem w przód. Szybko zachwyciły ludzi i pokazały nowy poziom rozrywki. Obecnie na rynku pojawiają się telewizory z zakrzywionym ekranem, szczególnie od firmy Samsung. Z poniższego newsa dowiecie się o nich więcej, a także zobaczycie jak na przestrzeni lat ewoluował rynek tych telewizorów.

Media, sztuka, a także sposób spędzania wolnego czasu setek milionów ludzi na całym świecie - te dziedziny zostały bardzo zmienione poprzez pojawienie się telewizorów, a było to w latach 30-tych ubiegłego wieku. Kolejny etap telewizyjnej rewolucji nastąpił w 1967 roku, gdy zaczęły się pojawiać pierwsze odbiorniki wyświetlające obraz w kolorze. Oczywiście wywołały one wielki zachwyt. Każdy taki odbiornik chciał mieć i ujrzeć wreszcie w nim świat w kolorach. Telewizory z tamtego okresu były duże i wypukłe. Na początku obecnego stulecia pojawiły się telewizory LCD i plazmowe, a w późniejszym czasie LED i OLED. Znacząco zmieniły one rynek tych urządzeń pod względem konstrukcji i jakości obrazu. Eleganckie i smukłe modele z rozdzielczością HD, a później Full HD, szybko zdetronizowały i odesłały do lamusa dotychczasowe telewizory CRT.

1

Czy można iść dalej? Oczywiście. Jesteśmy właśnie świadkami nowej rewolucji na rynku tych urządzeń. Ogromnej zmianie ulega forma telewizorów. Były wypukłe, proste – teraz nadszedł czas na modele zakrzywione. Kolejny etap rewolucji w postrzeganiu obrazu telewizyjnego i kształtu samych odbiorników to dzieło firmy Samsung. Koncepcja telewizorów zakrzywionych zrodziła się w roku 2010. Specjaliści Samsung spędzali całe dnie w kinach, oglądając ponad 3 filmy dziennie ze wszystkich możliwych miejsc w salach kinowych, by dokładnie analizować obraz. Po wielu testach i badaniach, stwierdzili, że zakrzywione ekrany to jest to!

2

Warto zaznaczyć, że zakrzywione telewizory to nie tylko zakrzywiony ekran, ale także płyta główna czy nawet śruby montażowe! Krzywizna nowych telewizorów Samsung wynosi 4200R. Zdaniem samych konsumentów obraz na telewizorach zakrzywionych jest znacznie lepszej jakości. Dużo szersze pole widzenia, zbliżone do tego, która ma ludzkie oko, pozwala nam się "zatopić" w obrazie. Jest to przydatne również podczas grania w gry - zawodowi gracze uzyskiwali na takich telewizorach lepsze wyniki. Krzywizna zapobiega także zniekształceniom obrazu takim jak zakłócenia kontrastu i koloru na krawędziach ekranu.

3

Wszystko wskazuje na to, że idealnie dopasowana krzywizna ekranu w połączeniu z rozdzielczością Ultra High Definition (czterokrotnie większą niż dotychczasowe Full HD) to recepta na sukces, gdyż w efekcie otrzymamy najbardziej realistyczny i pełen szczegółów obraz jaki dotychczas mogliśmy zobaczyć na ekranie telewizora.

Pierwsze zakrzywione telewizory Samsung pojawią się w sprzedaży w Polsce już w kwietniu – kolejny etap telewizyjnej rewolucji oficjalnie zawita do nas.

blog comments powered by Disqus
Kiedyś wypukłe, teraz zakrzywione - dawne i obecne rewolucje na rynku telewizorów