PODPOWIEDZI:

Porządek wokół telewizora - garść przydatnych rad

Porządek wokół telewizora - garść przydatnych rad

Gdy kupujemy nowy sprzęt jak np. konsola do gier czy odtwarzacz blu-ray, towarzyszy temu głównie ekscytacja. Niestety czasem pojawiają się pewne problemy - brak pomysłu na odpowiednie ułożenie sprzętu czy plątanina kabli. W poniższym materiale poradzimy Wam jak poradzić sobie z tymi problemami i czego unikać przy rozmieszczaniu swojego sprzętu. Polecimy także optymalne stoliki czy inne akcesoria.

Niektóre prostokątne urządzenia, jak np. odtwarzacze, swoją konstrukcją zachęcają, by położyć na nich drugie urządzenie. Wiele osób tak robi, tłumacząc się brakiem miejsca. Jest to jednak poważny błąd, gdyż w praktyce może to okazać się bardzo groźne, a w skrajnych przypadkach nawet zabójcze dla dopiero co kupionego sprzętu. W taki sposób drastycznie pogarszamy system wentylacji sprzętu, a oba urządzenia wzajemnie się nagrzewają.

ART_D-50_uchwytTV_wizualizacja

Kupując każdy sprzęt powinniśmy więc planować miejsce nie tylko dla niego, ale także dla kolejnych urządzeń, których zakup jest w przyszłości prawdopodobny. W przypadku gdy nie mamy już miejsca na cokolwiek, powinniśmy zakupić półki albo stoliki, które umożliwią bezpieczne i funkcjonalne rozstawienie sprzętu. Przykładem takich produktów mogą być stoliki firmy ART, modele T-27 i T-28, które udźwigną nie tylko tunery, odtwarzacze i konsole, ale także bardzo ciężkie telewizory. Na takich półkach bez problemy zmieścimy kilka urządzeń.

Rankingi uchwytów TV

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także zakup uchwytu do TV. Przykładowo, model ART AR-20B nie tylko z powodzeniem utrzyma nawet 45-kilogramowy telewizor, ale pozwoli także na swobodne manewrowanie ekranem, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Z podobnych rozwiązań, można także nabyć wiszące półki, jak np. ART D-51, który pozwoli utrzymać ciężar nawet 30 kg.

ART_S-01_stolikTV_wizualizacja

Każdy nowy sprzęt jak np. konsola, odtwarzacz czy tuner, to nowe kable. Osoby, które nie cierpią ich nadmiernej ilości i plątaniny, mogą zakupić maskownice do kabli. Warto jedynie zwrócić uwagę na jej szerokość, by była wystarczająca na nasze wszystkie kable. Półki ścienne od firmy ART, jak np. wspomniany wcześniej model D-51, mają dodatkowo systemy maskowania kabli.

Gdy nie chcemy znacząco przemeblowywać swojego mieszkania i kupować wielu urządzeń, które pomogą w rozmieszczeniu sprzętu, możemy zdecydować się na zakup wszechstronnego stolika na urządzenia RTV, połączonego z uchwytem na telewizor, który bez kłopotu wpasuje się w wystrój praktycznie każdego pomieszczenia.

blog comments powered by Disqus
Porządek wokół telewizora - garść przydatnych rad