PODPOWIEDZI:

Najmniejsza Gra Na Świecie - Pobito Rekord Sprzed 32 Lat!

Najmniejsza Gra Na Świecie - Pobito Rekord Sprzed 32 Lat!

Najnowsze gry, które wychodzą, często mają bardzo wysokie wymagania. Odnosi się to również do miejsca na dysku, które zajmują. Warto jednak wiedzieć, że stworzono niedawno grę, która pobiła rekord sprzed 32 lat. Rekord dotyczył zajmowanego miejsca, ale w drugą stronę - jak najmniejszego.

Przejrzyjcie swój dysk twardy i zobaczcie ile miejsca zajmują Wasze gry. Te najnowsze potrzebują zazwyczaj koło 30, 40, a nawet 50 GB. Mimo tak dużej przestrzeni, często takie tytuły dalej obciążają nasz dysk kolejnymi aktualizacjami czy dodatkami.

Zatęsknić można więc za czasami, gdzie dobre i bardzo grywalne gry zajmowały zdecydowanie mniej niż 1 GB. Takie czasy na pewno już nie powrócą, ale powstają ciekawe projekty, które biją rekordy.

Chodzi o BootChess, czyli wirtualne szachy, które przeszły do historii, gdyż zajmują jedynie 487 bajtów! Tym samym, tytuł ten pobił rekord sprzed 32 lat, jeżeli chodzi o jak najmniejszą, zajmowaną przestrzeń.

Lepiej jednak nie recenzować tej gry. Odpalić można ją tylko na DOS-ie (albo emulatorze, jak DOSBox). Nasz przeciwnik to totalny amator, jeżeli chodzi o szachy. Tylko udaje, że w ogóle potrafi w nie grać. Samo sterowanie jest niesamowicie niewygodne - trzeba wpisywać pozycję figur na klawiaturze, zgodnie z instrukcją.

Co do samej instrukcji do gry - ciekawostką jest fakt, że zajmuje ona ponad sto razy więcej miejsca niż sama gra!

Raspberry Pi 2 - Filigranowy Komputer Z Windowsem 10

Trzeba jednak pamiętać, że gra została stworzona, by pobić rekord, a nie gwarantować nam długich godzin zabawy. Twórca i tak zasługuje na duże uznanie, bo mimo wszystko, bardzo ciężko stworzyć grę, która tak mało zajmuje.

blog comments powered by Disqus
Najmniejsza Gra Na Świecie - Pobito Rekord Sprzed 32 Lat!