PODPOWIEDZI:

AOC i Philips pierwszymi na liście producentów monitorów w Polsce

AOC i Philips pierwszymi na liście producentów monitorów w Polsce

Firmy AOC i MMD (globalna dystrybucja i marketing monitorów PHILIPS) odnotowały znaczący wzrost sprzedaży na naszym rynku w ostatnim czasie, co zaowocowało pozycją lidera. Dowiedzcie się więcej o sukcesie obu firm z naszego newsa.

Przeprowadzona analiza firmy Context wskazuje, że udział monitorów PHILIPS i AOC w polskim rynku monitorów wzrósł o ponad 18% w ostatnim kwartale 2013, w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2012.

Ranking monitorów

aoc

Obie marki dają łącznie 19% udziału w polskim rynku, co stanowi najwyższy obecnie wynik. Szczególny wzrost wynoszący 22% odnotowała firma AOC. Czym taki skok popularności był spowodowany? Głownie za sprawą nowych, 27-calowych monitorów. AOC zdecydowanie zdominował rynek monitorów o takiej wielkości ekranu, tworząc wszechstronne urządzenia z bardzo dobrą jakością generowanego obrazu. Również funkcjonalność tych modeli spodobała się użytkownikom. Odnosząc się do wyników sprzedażowych - sprzedano 60% więcej monitorów 27-calowych w porównaniu do roku poprzedniego.

philips

„Zarówno w przypadku AOC, jak i Philipsa skupiamy się na innowacjach i potrzebach klientów. Monitory o dużych przekątnych ekranu czy oparte na Androidzie urządzenia All-In-One to tylko dwa przykłady naszego nowatorskiego podejścia do produktów. Dzięki temu odnosimy wyraźne wzrosty udziału w rynku, co utwierdza nas w przekonaniu, że obraliśmy właściwą strategię.” – mówi Paweł Ruman, Country Sales Manager MMD i AOC.

Warto też wspomnieć o światowym rynku monitorów - tu AOC i Philips zwiększyły swoje udziały o 13%. Cały ich udział to obecnie 15%.

blog comments powered by Disqus
AOC i Philips pierwszymi na liście producentów monitorów w Polsce