PODPOWIEDZI:

Bitcoin na wyciągnięcie ręki - pierwszy "bankomat" w Polsce

Bitcoin na wyciągnięcie ręki - pierwszy "bankomat" w Polsce

Kilka dni temu - dokładnie 27 maja - otwarto w Polsce pierwsze miejsce, w którym fizycznie można wymienić banknoty na bitcoiny. Stało się to w Warszawie, a dokładniej na ulicy Kruczej 46. Przeczytajcie naszego newsa, by dowiedzieć się więcej na ten temat.

27 maja 2014 roku to zapewne pamiętny dzień dla osób ze stolicy, które często posługują się wirtualną walutą Bitcoin. Powstało bowiem miejsce, w którym fizycznie można wymienić banknoty na bitcoiny.

Miejsce to można umownie nazwać bitcoinowym bankomatem. Dokładna lokalizacja to ulica Krucza 46 w Warszawie.

bitcoin

Cały proces wymiany banknotów na bitcoiny, najprościej opisuje prezes Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin:

"Maszyna to Lamassu - The Bitcoin Machine i jest to wpłatomat Bitcoin. Pozwala w 3 krokach zakupić bitcoiny za banknoty. Jest dostosowany do lokalnej waluty, języka i aktualnego kursu BTC. Wystarczy zeskanować kod QR zawierający adres portfela BTC (np z ekranu smartfona), wsunąć banknot, potwierdzić wartość wymiany i natychmiast dokonywany jest przelew BTC na wskazany wcześniej adres. Jest to pierwsze urządzenie tego typu w Polsce oddane do użytku publicznego. W kolejnych dniach usłyszymy jeszcze o co najmniej jednym urządzeniu do wymiany Bitcoin w Polsce." - Filip Pawczyński, prezes Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin.

bitcoin 2

Takie urządzenia nie znajdują się jedynie w Polsce. Z tego warszawskiego można korzystać w godzinach 10-18 od poniedziałku do piątku, ale planowane jest uruchomienie całodobowego punktu wymiany. Punkt w Warszawie jest zapewne początkiem - do końca roku w Polsce może się pojawić aż 30 urządzeń pośredniczących w handlu wirtualną walutą Bitcoin.

blog comments powered by Disqus
Bitcoin na wyciągnięcie ręki - pierwszy "bankomat" w Polsce