PODPOWIEDZI:

Co najczęściej wyszukujemy w internecie? Facebook, Wikipedia, a może Youtube?

Co najczęściej wyszukujemy w internecie? Facebook, Wikipedia, a może Youtube?

Każdy zapalony internauta często korzysta z wyszukiwarki internetowej. Szukamy w niej wielu przydatnych na daną chwilę informacji lub też portali czy konkretnych stron. Zobaczcie które ze stron odnoszą w Polsce największy sukces.

Poniższe wyniki pochodzą z badań przeprowadzonych przez SEMSTORM i w jasny sposób pokazują, które strony są najczęściej wyszukiwane.

Okazuje się, że wielki sukces odnosi portal Wikipedia.org - frazy z nim związane wyszukiwane są 28 milionów razy w miesiącu. Trudno się temu zresztą dziwić. Wikipedia to ogromny zbiór wiedzy. Często z tego portalu korzystają uczniowie i studenci.

Spóźniony kurier i uszkodzona przesyłka - sprawdź jak bronić swoich praw

A co w wolnych chwilach? Oczywiście znany i popularny Facebook. Szacowany ruch organiczny na tej stronie to 43 miliony wizyt miesięcznie, pochodzących z wyszukiwarki.

A co z najpopularniejszym fan pagem? Jest nim fanpage Orange Polska, do którego kieruje ponad 9,5 tysiąca słów kluczowych.

google

Bardzo zyskuje Youtube, który cieszy się coraz to większą popularnością. Do serwisu prowadzi 50% wyszukiwanych przez Polaków fraz. Temu też trudno się dziwić - popularność YT jest ogromna na całym świecie. Liczba umieszczonych tam filmów jest gigantyczna.

Cieszy również fakt, że popularne są polskie portale branżowe. Tę tendencję odzwierciedla powszechność serwisu Filmweb.pl - do jego zagranicznego konkurenta IMDB.com, prowadzi prawie 10 razy mniej słów kluczowych.

Sprawdzając pogodę, najczęściej korzystamy z podstrony na portalu Interia.pl. Zadając pytania, często korzystamy natomiast z serwisu zapytaj.onet.pl - dla porównania posiada on 4 razy większą widoczność, niż strona informacyjna wiadomości.onet.pl.

Popularne jest także Allegro. Ciekawostką jest fakt, że aż 84% fraz związanych z Samsungiem prowadzi do tego portalu aukcyjnego.

blog comments powered by Disqus
Co najczęściej wyszukujemy w internecie? Facebook, Wikipedia, a może Youtube?