PODPOWIEDZI:

Okulary, Które Ochronią Naszą Prywatność

Okulary, Które Ochronią Naszą Prywatność

Rozwój nowych technologii często sprawia, że zmniejsza się nasza prywatność. Przykładem są tu narzędzia i systemy do rozpoznawania twarzy. Powstają jednak urządzenia, które takie systemy mogą blokować.

W dzisiejszych czasach ciężko być gdziekolwiek anonimowym. Chodzi tu zarówno o świat wirtualny, jak i rzeczywisty. Rewolucyjne, ale jednocześnie często naruszające naszą prywatność, są systemy do rozpoznawania twarzy.

Warto zaznaczyć, że rozwijają się one w bardzo szybkim tempie. Być może niedługo miejski monitoring będzie mógł od razu określić, kim właściwie jesteśmy. Nie wszystkim takie rozwiązania się podobają.

Mobilna Aplikacja, Która ma Wykrywać Depresje

Nic dziwnego, że powstaje sprzęt, który ma całkowicie zmylić rozpoznawanie twarzy. Mowa o pewnych okularach. Filmik o ich pierwszej, testowej wersji macie poniżej:


Wykorzystano w nich diody LED, ale w ostatnim czasie twórcy omawianego urządzenia stworzyli kolejną wersję. Jest ona dużo dyskretniejsza, gdyż nie posiada rzucających się w oczy diod LED.


Telewizory TANIEJ w Media Markt

Naukowcy nie zdradzają jakich materiałów dokładnie użyli do produkcji swoich okularów, ale zapewniają, że nosząc, żaden system nie rozpozna już naszej twarzy.

Czy nadchodzą więc czasy, w których ludzie po ulicy będą chodzić w maskach lub tego typu okularach, by chronić swoją prywatność?

blog comments powered by Disqus
Okulary, Które Ochronią Naszą Prywatność