PODPOWIEDZI:

3 Sposoby na: Sprawdzenie stężenia alkoholu we krwi (Android)

3 Sposoby na: Sprawdzenie stężenia alkoholu we krwi (Android)

Przed nami 7 epizod z cyklu "3 Sposoby na". Weekend już trwa, a więc zapewne będzie chcieli schłodzić różnego rodzaju napojami wyskokowymi, a do domu trzeba jakoś przecież wrócić. Oczywiście zalecamy pozostawienie własnego środka transportu na parkingu, ale w nagłych przypadkach, a szczególnie wtedy, gdy nie posiadamy ze sobą alkomatu jedyną deską ratunku będzie smartfon lub tablet. Dzisiaj przedstawimy Wam 4 aplikacje, które pozwolą Wam ocenić stężenie alkoholu w waszym krwiobiegu wyświetlając wartość w promilach. Zapraszamy na "3 Sposoby na: Sprawdzenie stężenia alkoholu we krwi (Android)".

Sposób 1: Aplikacja AlcoDroid Alcohol Tracker

AlcoDroid to najlepiej oceniania tego typu aplikacja w Google Play, głównie ze względu na swoją prostotę. Na dodatek dostępna jest zupełnie za darmo. Aby sprawdzić przybliżoną ilość alkoholu we krwi najpierw musimy ustawić naszą wagę i płeć. Dodatkowo można jeszcze ustawić tempo naszego metabolizmu w postaci procentu. Potem wystarczy już tylko dodać do naszego wieczornego menu wypite przez nas trunki wybierając z dostępnej listy pozycji lub dodając swoje niestandardowe dawki określając ich pojemność i stężenie alkoholu oraz oczywiście godzinę, w której je wypiliśmy. Program na bieżąco poprzez oś czasu informuje nas ile etanolu znajduje się w naszym krwiobiegu, jednakże AlcoDroid nie bierze pod uwagę tempa spożycia.

alcodroid

Sposób 2: SoberApp - Alcohol Calculator

Nasza druga propozycja do sprawy podchodzi troszkę inaczej, bowiem od razu stosuje zasadę ograniczanego zaufania. W praktyce oznacza to trzy testy refleksu. Następnie zostajemy poproszeni o podanie jedynie wagi i płci – brak jakichkolwiek innych szczegółów. Dodawanie spożytego alkoholu odbywa się na tej samej zasadzie – wybieramy dostępny preset z listy lub tworzymy własny podając moc, ilość oraz czas wypicia. Również i to oprogramowanie nie bierze pod uwagę innych parametrów naszego ciała, a przede wszystkim tempa spożycia. Mimo to wyniki znacznie odbiegają od tego co pokazywał AlcoDroid. SoberApp jest o tyle ciekawszą pozycją, gdyż kiedy stwierdzi, że nie możemy prowadzić samochodu może wyświetlić najbliższe postoje taksówek lub... listę pubów zlokalizowanych niedaleko.

soberapp

Sposób 3: Sprawdź promile i Kalkulator alkoholu we krwi

Ostatnie dwa programy, mimo iż najgorzej ocenianie w Google Play są najbardziej bezpieczne. Aplikacja Sprawdź Promile to nasz krajowy produkt, autorstwa poznańskiej Kompanii Piwowarskiej i co jeszcze ciekawe w sklepie Google znajduje się w kategorii... edukacja. Niemniej jednak tym razem sprawa wygląda nieco inaczej, ponieważ algorytm Polaków oprócz wagi i płci, pod uwagę bierze jeszcze wiek, aczkolwiek nie jestem pewien czy nie chodzi tutaj tylko o sprawdzenie pełnoletności. Z niewiadomych więc przyczyn program ten jest najmniej pobłażliwy ze wszystkich dzisiaj przedstawianych. Oznacza to, że algorytm oblicza stosunkowo najdłuższy czas zarówno przyswajania jak i wydalania alkoholu z naszej krwi, co jakby nie patrzeć jest o wiele bezpieczniejsze niż w przypadku powyższych przykładów. Aplikacja również wykorzystuje oś czasu i ponadto oferuje także możliwość wyświetlenia listy taksówek w zależności od miasta oraz, co jest ewenementem, norm wskazujących dopuszczalną ilość alkoholu we krwi w większości państw Europy.

sprawdz promile

Kalkulator alkoholu we krwi

Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z programu Kalkulator alkoholu we krwi autorstwa niezależnego dewelopera, Pawła Nadolskiego. Użyty tutaj algorytm, przynajmniej w teorii powinien być najbardziej dokładny – i w rzeczywistości faktycznie wyniki uplasowane są pomiędzy AlcoDroidem, a Sprawdź Promile. Szczegóły o jakich podanie w tym przypadku poproszono użytkownika to nie tylko płeć i waga, ale także wzrost, szybkość metabolizmu czyli wydalania alkoholu z krwi oraz możliwość zaznaczenia okoliczności spożycia posiłku przed wieczorną przygodą z trunkami. Poza tym wszystko wygląda podobnie - aby sprawdzić ilość etanolu w naszym krwiobiegu trzeba wprowadzić odpowiednią godzinę i porcję z listy lub zdefiniować własny trunek wpisując jego pojemność oraz moc, natomiast co najważniejsze można jeszcze ustalić tempo picia danego drinka w minutach! Aplikacja wyświetla nie tylko godzinę całkowitego wydalenia alkoholu, ale również czas, w jakim alkohol osiągnie swoje maksymalne stężenie we krwi. Jak możecie zauważyć na przykładach zarówno okoliczność spożycia posiłku, jak i tempo spożycia alkoholu ma bezwzględny wpływ na jego ilość we krwi, a także prędkość jego usuwania z organizmu. Natomiast minusem tego rozwiązania jest brak osi czasu. Program posiada także dodatkową funkcję w postaci skrótu do aplikacji Taxity czyli listy dostępnych w pobliżu taksówek i lokali, lecz rzecz jasna trzeba ją osobno zainstalować.

alcohol calculator

To wszystko w w tym odcinku. Zachęcamy Was do skorzystania z powyższych patentów kiedy będziecie w potrzebie. Piszcie czy Wam przydarzyła się smutna historia zalania komputera lub telefonu. Nie zapomnijcie także dopisać pomysłów na kolejne odcinki.

blog comments powered by Disqus
3 Sposoby na: Sprawdzenie stężenia alkoholu we krwi (Android)