PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Telewizory Sony na CES 2020 - Wśród nowości bardzo mały OLED 4K

Restauracja z Robotami - Genialny Pomysł Na Biznes?

Restauracja z Robotami - Genialny Pomysł Na Biznes?

Technologia idzie cały czas do przodu, szczególnie w tematyce robotów. Powstają bowiem modele, które mogą zastąpić nas przy wielu czynnościach. Dużą ciekawostką jest pewna restauracja w Chinach, gdzie pracownikami są właśnie roboty. W naszym newsie przeczytacie więcej o tym ciekawym miejscu.

W chińskim mieście Kunshan od tygodnia funkcjonuje nowa restauracja. Nie było by w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że pracownikami są tam roboty. Jest ich całkiem sporo. Pierwsze dwa witają gości, cztery kolejne serwują potrawy, a trzy pracują w kuchni i przygotowują popularne chińskie dania.

Właściciel restauracji twierdzi, że zainspirowała go córka, która przy kuchennych pracach stwierdziła, że mógłby on zaprojektować robota, by zastąpić ją w kuchni.

1

Wykorzystywanie robotów zamiast ludzi niesie mnóstwo korzyści. Po pierwsze, reklama praktycznie na cały świat. Jest to bowiem spory wyczyn, by otworzyć taką restaurację. Na pewno od początku istnienia przyciągnie sporo klientów.

Niezadowolony Gracz Żąda Od Sony 5 Milionów Dolarów

Drugim ważnym elementem jest opłacalność takiego przedsięwzięcia. Jeden robot kosztuje około 6,5 tysiąca dolarów, czyli mniej więcej tyle, ile roczna pensja tamtejszego pracownika restauracji. Trzeba też zaznaczyć, że taka maszyna może pracować cały czas i nie choruje oraz nie bierze urlopów. Kwestie podwyżki czy awansów również nie wchodzą w grę. Jedynym minusem może być jakaś awaria czy usterka, ale w obecnych czasach prawie wszystko można szybko naprawić.

2

Może się więc okazać, że założenie restauracji z robotami było strzałem w dziesiątkę. A Wy wybralibyście się do takiego miejsca?

blog comments powered by Disqus
Restauracja z Robotami - Genialny Pomysł Na Biznes?