PODPOWIEDZI:

Prawnicy, Strzeżcie Się - Mogą Was Kiedyś Zastąpić Roboty

Prawnicy, Strzeżcie Się - Mogą Was Kiedyś Zastąpić Roboty

Rozwój sztucznej inteligencji może w przyszłości pójść bardzo do przodu. Jednocześnie, ucierpieć mogą niektóre zawody. Wymienia się tu nawet prawników, od których efektywniejsze mogą być roboty, i to już za jakieś 15 lat. Szczegóły w poniższym newsie.

Rozwój sztucznej inteligencji to wielka sprawa i przyszłość świata. Są jednak osoby, które nie są tak entuzjastycznie nastawione wobec robotów. Powodem tego jest to, że mogą oni być zastąpieni przez tego typu maszyny w swojej dotychczasowej pracy.

Warto zaznaczyć, że chodzi także o zawody, które bardziej są intelektualne niż fizyczne. Pewna firma konsultingowa - Jomati Consultants LLP - stwierdziła ostatnio, że maszyny obdarzone sztuczną inteligencją mogą zastąpić nawet prawników.


Powodem tego jest to, że tego typu maszyny dużo szybciej poradzą sobie z przetwarzaniem sporej ilości danych. Przeanalizowanie danej sprawy będzie więc wyraźnie krótsze.

Pewien znany i doświadczony prawnik, stwierdził jednak, że tej branży nie można zautomatyzować, gdyż każda sprawa jest inna i potrzeba do niej indywidualnego podejścia.

Restauracja z Robotami - Genialny Pomysł Na Biznes?

Statystyki są jednak na korzyść robotów i superkomputerów, które szybkością i efektywnością pracy znacznie przewyższają ludzi. Chyba muszę pogadać z moimi szefami i spytać, czy czasem nie mają już na oku jakiegoś robota, który będzie szybciej pisał newsy...

blog comments powered by Disqus
Prawnicy, Strzeżcie Się - Mogą Was Kiedyś Zastąpić Roboty