PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tablety do 1000 zł |TOP 5|

Tablet Zamiast Zeszytu - Nietypowa Wyprawka W Warszawskiej Szkole

  • Dodano: 4 lata, 8 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Tablet Zamiast Zeszytu - Nietypowa Wyprawka W Warszawskiej Szkole

Rozpoczął się właśnie kolejny rok szkolny. Będzie on pamiętny szczególnie dla uczniów z placówki nr 51 im. Jana Brzechwy w Warszawie, którzy w ramach wyprawki ufundowanej przez szkołę, otrzymali tablety z Windows 8.1 oraz dostęp do usługi Office 365. W naszym newsie znajdziecie więcej informacji o tej akcji.

Tablet na każdej ławce? Czemu nie. Uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej przy ul. Włodarzewskiej otrzymali bowiem 40 tabletów Colorovo CityTab Supreme o przekątnej 10,1 cali. Takie urządzenia są wręcz stworzone do zastosowań edukacyjnych.

Oprócz 10,1-calowego ekranu, tablety mogą pochwalić się klawiaturą czy popularnym systemem Windows 8.1. Uczniowie dostali również dostęp do usługi Office 365. Od teraz, nauka oraz odrabianie prac domowych, mogą być dla 4-klasistów bardziej interesujące. Warto zaznaczyć, że ta sama warszawska szkoła, rok temu wręczyła swoim uczniom netbooki.

„Nowe technologie goszczą w naszej szkole już od kilku lat. Pierwsze kroki w kierunku nowoczesnego nauczania podjęliśmy sześć lat temu, a od trzech lat zapewniamy 4-klasistom i starszym uczniom urządzenia mobilne do nauki. Staramy się znaleźć złoty środek w przekazywaniu wiedzy naszym wychowankom. Łączymy tradycję z nowoczesnością, tak aby żadne treści z podręczników nie tylko nie umknęły uczniom, ale by dodatkowo były przez nich szybciej przyswajane za pomocą nowoczesnych technologii. Tablety z dotykowym Windows 8.1 i usługą Office 365 to w tym przypadku optymalne rozwiązanie, które daje szerokie możliwości wzbogacania samego nauczania i jednocześnie oswajania uczniów z nowymi technologiami” – mówi Izabela Stelmasiak, dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 51 w Warszawie.

tablet_w_szkole

Działania Microsoftu zasługują na pochwałę, gdyż unowocześniają polskie szkoły i robią krok w przód, jeżeli chodzi o edukację. Warto też wspomnieć o Szkole Podstawowej nr 3 w podwarszawskich Ząbkach, której uczniowie pracują na tabletach, korzystają z usługi Office 365, nowoczesnych materiałów do nauki, interaktywnych tablic oraz pracowni mobilnych. Jest nawet opcja lekcji online z domu. Wspomniana wcześniej szkoła nr.51 w Warszawie, ma być kolejna nowoczesną placówką, gdzie można spotkać urządzenia mobilne i najnowsze rozwiązania, które dzieciom ułatwiają codzienną naukę.

Tablety przestały być postrzegane jako urządzenia służące jedynie do rozrywki lub szeroko pojętej konsumpcji multimediów. Z tabletów z systemem Windows 8.1 z powodzeniem możemy korzystać także podczas nauki. Praca na tabletach z oprogramowaniem w chmurze nie tylko oswaja uczniów z nowymi technologiami, ale pozwala im czerpać z codziennych zajęć znacznie więcej niż w przypadku tradycyjnego nauczania” – podkreśliła Cecylia Szymańska-Ban, Dyrektor ds. Edukacji w polskim oddziale Microsoft.

Tablety są w naszym kraju coraz to popularniejsze. Według badań, już co trzeci internauta korzysta z tego mobilnego urządzenia. Oprócz 10-calowy tabletów, popularne są również te z 8-calowym ekranem. Dobrym przykładem jest tu model Toshiba Encore 2, pracujący na systemie Windows 8.1.

Ciekawe są także urządzenia hybrydowe 2 w 1, takie jak Asus T100, HP x360 w wersji 11- lub 13-calowej, Acer SWITCH lub 10-calowy Lenovo Miix. Potrafią one w bardzo skuteczny i efektowny sposób łączyć w sobie najważniejsze cechy tabletów oraz notebooków. Dzięki temu, ich zastosowanie jest bardzo szerokie.

Tradycjonaliści zawsze mogą zaopatrzyć się w niedrogiego netbooka z subskrypcją Office 365, takiego jak Asus X102BA.

blog comments powered by Disqus
Tablet Zamiast Zeszytu - Nietypowa Wyprawka W Warszawskiej Szkole
Autor: Łukasz