PODPOWIEDZI:

Nie Lubicie Zastrzyków? Ten Wynalazek Jest Dla Was!

Nie Lubicie Zastrzyków? Ten Wynalazek Jest Dla Was!

Ludzie raczej niechętnie przyjmują zastrzyki. Niestety, często są one koniecznością. Naukowcy wciąż jednak pracują nad nowymi rozwiązaniami, które mogą je zastąpić. Bardzo obiecująco wyglądają pigułki z kolcami, które wbrew pozorom nie są w ogóle bolesne. Jesteście ciekawi jak to działa? Zapraszamy do naszego newsa.

Zastrzyki niezbyt dobrze się kojarzą. Są one jednak często bardzo skuteczną metodą w walce z wieloma chorobami czy schorzeniami. Podawanie wielu leków, jak np. insuliny, musi wręcz odbywać się za pomocą zastrzyków.

Laptop ASUS X551 + Drukarka CANON za 1099zł. Zobacz Promocję ►

Opracowywane są na szczęście zupełnie nowe techniki w tym zakresie. Są to na przykład nanokapsułki. Ich problemem jest wysoka cena. Możliwe, że prawdziwym przełomem okażą się pigułki z kolcami. Brzmi dość groźnie, ale tak na prawdę nie ma się czego bać.

pigułka

Zastosowane igiełki dostarczają lek do ścian jelit. Prototyp takiej pigułki ma 2 centymetry długości i centymetr średnicy. Wykonano go z akrylu. Igiełki zatopione są w odpowiednim, wrażliwym na pH tworzywie. Rozpuści się ono dopiero po jakimś czasie, w odpowiednim miejscu naszego układu pokarmowego. Naukowcy zapewniają, że nawet nie poczujemy tej metody dostarczania leków.

W Katowicach Już Nie Boją Się Dentysty

Zobaczcie filmik, który prezentuje omawianą metodę podawania leków:

Dotychczasowe testy wypadały bardzo dobrze. Możemy więc spodziewać się dużych zmian w podawaniu leków czy szczepionek. Oby nauka oraz nowe technologie dalej rozwijały się w medycynie.

blog comments powered by Disqus
Nie Lubicie Zastrzyków? Ten Wynalazek Jest Dla Was!