PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Recenzja Metro Exodus – Pierwsze rozczarowanie tego roku?

Twój Pokój Elementem Gry? Ciekawy Projekt RoomAlive Od Microsoftu

Twój Pokój Elementem Gry? Ciekawy Projekt RoomAlive Od Microsoftu

Wyobrażacie sobie, że Wasz pokój może zamienić się w jedno wielkie centrum gry, a obraz może być wyświetlany na jego ścianach? Takie projekty wciąż powstają, a jednym z najciekawszych jest RoomAlive od Microsoftu. Chcecie zobaczyć i poczytać o tym, jak to działa? Zapraszamy do poniższego newsa.

RoomAlive to innowacyjny projekt, którego celem jest przeniesienie gry z ekranu monitora czy telewizora na ściany naszego pokoju. Oczywiście można będzie wchodzić w interakcję z pojawiającymi się na ścianach elementami gry.

Laptop ASUS X551 + Drukarka CANON za 1099zł. Zobacz Promocję ►

Wizja wielkiego, wirtualnego otoczenia jest bardzo ciekawa, ale zapewne musi minąć jeszcze sporo czasu, by projekt został odpowiednio dopracowany. Warto wspomnieć, że nasz ruch śledzi sześć Kinectów. Zobaczcie oficjalny filmik, który pokazuje czym właściwie jest RoomAlive:

Jeżeli ten projekt wypali, to gaming przeniesie się na zupełnie nowy poziom. Już okulary rozszerzonej rzeczywistości, jak np. Oculus Rift, szły właśnie w tym kierunku, ale RoomAlive lub podobne rozwiązania mogą być prawdziwą rewolucją wśród graczy.

blog comments powered by Disqus
Twój Pokój Elementem Gry? Ciekawy Projekt RoomAlive Od Microsoftu
Autor: Łukasz