PODPOWIEDZI:

Kinetyczna Ładowarka "Ampy" Przełomem?

Kinetyczna Ładowarka "Ampy" Przełomem?

Wiele smartfonów nie zachwyca pod względem pojemności akumulatora. Z czasem, powstały więc urządzenia typu power bank. Okazuje się, że można wypuścić na rynek jeszcze lepsze urządzenia, które podładują nasz telefon. Mowa o innowacyjnej ładowarce kinetycznej o nazwie Ampy, o której przeczytacie w naszym newsie.

Użytkując ładowarkę Ampy, można już nie zwracać uwagi na gniazdka elektryczne. Można odłożyć na bok nawet pojemne power banki. Ampy jest bowiem bardzo pomysłową ładowarką kinetyczną. Co to właściwie oznacza? Urządzenie podczas przemieszczania się generuje energię kinetyczną, która zamieniana jest na energię elektryczną, a ta z kolei może posłużyć do podładowania naszego smartfona.

Warto zaznaczyć, że Ampy ma na prawdę prostą konstrukcję i niewielkie wymiary. Jest tu właściwie bateria, dwie cewki, płytka z obwodami i obudowa. Zmieści się więc w każdej kieszeni. Producent oferuje także zestaw opasek i uchwytów, które dedykowane są kinetycznej ładowarce.

Kolejnym plusem jest wydajność ładowarki Ampy. Przejście około 10 tys. kroków (dzienny standard) ma wygenerować energię, która pozwoli na 3 godz. pracy smartfona. Taki sam wynik uzyskamy podczas godziny jazdy na rowerze czy 30 min biegu.

ampy

Zastosowanie omawianego urządzenia to nie tylko smartfony, ale i reszta urządzeń mobilnych, czyli np. smartwatche czy opaski sportowe. Funkcjonalność ładowarki jest z kolei podwyższona poprzez dedykowaną aplikację dostępną w Google Play lub App Store. Ma ona dodatkowo monitorować naszą aktywność i powiadamiać ile energii już wytworzyliśmy poprzez swój ruch.

Mactronic Tripper - połączenie lampy rowerowej z power bankiem

Wszystko wskazuje na to, że Ampy wejdzie na rynek. Projekt pojawił się na Kickstarze. Celem było zebranie 100 tys. dolarów na start produkcji. Udało się już zebrać o 20 tys. dolarów więcej, a do końca wsparcia został prawie miesiąc! Cena ładowarki ma wynosić około 85 dolarów.

A czy Wy bylibyście zainteresowani zakupem takiego urządzenia?

blog comments powered by Disqus
Kinetyczna Ładowarka "Ampy" Przełomem?