PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 3 Najpojemniejszych czajników elektrycznych

Potrzebujesz Samochodu? Wydrukuj Sobie Własny!

Potrzebujesz Samochodu? Wydrukuj Sobie Własny!

Technologia idzie cały czas do przodu. W niesamowitym tempie rozwija się branża drukarek 3D. Okazuje się, że można dzięki nim stworzyć nawet samochód! Chcecie poznać szczegóły? Zapraszamy do poniższego newsa!

Na naszym portalu pojawiało się już dużo doniesień o nowych tworach z drukarek 3D. Temat nadal nie został jednak wyczerpany, gdyż okazuje się, że za pomocą odpowiedniej drukarki 3D można nawet stworzyć działający samochód!

Drukarki 3D Napędzą Swobodny Handel Bronią?

Firma Local Motors informuje, że zacznie drukować samochody już w przyszłym roku. Co ciekawe, udostępnia też swoje projekty. Każdy może więc je pobrać i samodzielnie stworzyć samochód. Można również dokonać w planach własnych modyfikacji, ulepszeń czy nowych rozwiązań. Brzmi fantastycznie dla osób znających się na rzeczy i posiadających odpowiednią drukarkę 3D.

Local Motors

Warto wspomnieć, że samochód będzie drukowany ze specjalnego plastiku ABS wzmocnionego przez włókno węglowe, a cały proces ma trwać 44 godziny plus kolejne 24 h na wykończenie karoserii.

Jest jednak pewien minus. Faktem jest, że z drukarki 3D można wykonać większość elementów samochodu, ale nie wszystkie. Z normalnej produkcji pochodzi między innymi silnik czy tapicerka.

Jeśli chcecie zakupić autko od producenta, to trzeba się przygotować na koszt od 18 do 30 tysięcy dolarów. Samodzielne skorzystanie z planów i stworzenie pojazdu z drukarki 3D będzie na pewno sporo tańsze, ale trudniejsze.

blog comments powered by Disqus
Potrzebujesz Samochodu? Wydrukuj Sobie Własny!