PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie wiertarki udarowe do 200 zł |TOP 5|

ViewSonic VPC08 – smartfon z Windows XP

ViewSonic VPC08 – smartfon z Windows XP

ViewSonic VPC08 nie jest pierwszym smartfonem wykorzystującym Windows XP, ale na pewno zasługuje na miano największego urządzenia tego typu – wystarczy popatrzeć na zdjęcie porównujące go Nokii N97. Co więcej, VPC08 to tak naprawdę dwa niezależne sprzęty w jednym korzystające ze wspólnego źródła zasilania: osobny system operacyjny ma bowiem zewnętrzny telefon, a Windows XP obsługuje miniaturowy komputer PC (UMPC).

Rdzeniem tego modelu Viewsonica jest procesor Intel Atom Z500 (800 MHz), który współpracuje z pamięcią RAM o objętości 512 MB i dyskiem SSD o pojemności 8 GB. Zamykana konstrukcja (clamshell) została wyposażona w dwa ekrany i dwie klawiatury: zewnętrzny wyświetlacz o przekątnej dwóch cali ma towarzystwo w postaci klasycznych przycisków telefonicznych, a wewnętrzny LCD, o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 800 x 480 pikseli, został skojarzony z klawiaturą QWERTY i miniaturowym panelem dotykowym zastępującym myszkę.

ViewSonic VPC08

Oprócz wymienionych już elementów, ViewSonic VPC08 ma dostępny z zewnątrz slot kart microSD, port mini USB, gniazdo słuchawkowe mini jack 3,5 mm, kartę Wi-Fi i aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 2 Mpix. Niewątpliwą wadą urządzenia – oprócz nieudanego design – jest akumulator, bowiem jego pojemność wynosi zaledwie 1200 mAh (8,88 Wh). Jest to wartość dalece niewystarczająca do swobodnego używania tego sprzętu; pocieszeniem jest to, że moduł komputerowy można całkowicie wyłączyć, co zapewni części telefonicznej przyzwoity czas pracy.

ViewSonic VPC08

Oficjalnie nie podano daty premiery, ani ceny VPC08, jednak mówi się o sumie rzędu 800 dolarów.

ViewSonic VPC08

blog comments powered by Disqus
ViewSonic VPC08 – smartfon z Windows XP