PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki szybki router 5 GHz? |TOP 7|

Ile Bakterii Może Być W Jednym Pocałunku?

Ile Bakterii Może Być W Jednym Pocałunku?

Ludzie lubią się całować. Jest to przyjemne, czułe i emocjonalne. Doniesienia holenderskich naukowców mogą być jednak pewnym minusem dla osób, które lubią się całować. Mówią one bowiem ile bakterii jest przekazywanych wraz z pocałunkiem.

Trudno byłoby zliczyć do ilu pocałunków dochodzi na naszym świecie każdej minuty. Zdecydowana większość osób lubi się całować. Jest to świetny sposób na okazywanie sobie uczuć czy poprawę humoru.

Tyranozaur W Ogródku? Jego Replika Jest Na Sprzedaż!

Holenderscy naukowcy z TNO postanowili przeprowadzić ciekawe badania. Wyliczyli oni transfer bakterii podczas jednego pocałunku. Wyniki są zadziwiające.

pocałunek

Okazuje się, że testowy, 10-sekundowy pocałunek, oznaczał transfer aż 80 milionów bakterii! Czy tyle bakterii jest przekazywanych podczas naszych pocałunków? Nie, ponieważ we wspomnianych testach, jedna osoba wypiła przed pocałunkiem probiotyczny napój, zawierający bardzo dużo łatwych do zidentyfikowania bakterii.

W normalnych warunkach, transfer bakterii zależy od naszej flory bakteryjnej. Zwykle podczas całowania się nic złego się potem nie dzieje. Testy naukowców z TNO mogą pomóc zrozumieć naszą florę bakteryjną i pomagać osobom, które mają z nią problemy.

blog comments powered by Disqus
Ile Bakterii Może Być W Jednym Pocałunku?
Autor: Łukasz