PODPOWIEDZI:

Hotspot Wi-Fi Zamiast Budki Telefonicznej

Hotspot Wi-Fi Zamiast Budki Telefonicznej

Wiele wielkich miast ma równie wielkie plany odnośnie unowocześniania się. Świetnym przykładem jest tu Nowy Jork. Jego władze podjęły pierwsze kroki do zamiany budek telefonicznych na stanowiska z darmowym Wi-Fi.

Prawie każdy z nas ma urządzenie mobilne, które może korzystać z sieci Wi-Fi. Nie jest w tym nic nadzwyczajnego, bo większość smartfonów ma taką możliwość. Problemem jest czasem dostęp do obszarów oferujących darmowy dostęp do sieci poprzez Wi-Fi.

Obywatele Nowego Jorku w przyszłości nie będą mieć z tym problemów. Jest bowiem poważny plan, którego celem jest zamienienie budek telefonicznych w system zwany LINK-NYC, który zapewni dostęp do bezprzewodowego internetu o zasięgu 150 m2. Warto jedynie wspomnieć, że w Nowym Jorku jest aktualnie aż 8400 budek telefonicznych.

Tyranozaur W Ogródku? Jego Replika Jest Na Sprzedaż!

Dostęp do internetu to nie jedyna korzyść nowego systemu. Będzie także możliwość podładowania swojego urządzenia mobilnego. Brzmi całkiem nieźle.

budka telefoniczna

A kto za taką modernizację zapłaci? Okazuje się, że na pewno nie podatnicy. Stanowiska będą posiadały ekrany, a na nich pojawiać mają się reklamy. To właśnie reklamodawcy zapłacą za powstawanie i utrzymywanie stanowisk. Miasto też dostanie swoją dolę i się wzbogaci. Powstaną nawet nowe miejsca pracy.

Podsumujmy cały projekt. Miasto jest bardziej nowoczesne, oferuje mnóstwo punktów darmowego internetu, w których możemy także ładować nasze urządzenia mobilne. Obywatele nie płacą za to nic. Firmy mają dobrą reklamę, miasto zarabia sporo kasy, a ludzie mają pracę. Można? Można!

Trzeba chyba tego newsa podesłać naszym politykom. Niech wymyślą podobne projekty!

blog comments powered by Disqus
Hotspot Wi-Fi Zamiast Budki Telefonicznej