PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaka piła łańcuchowa elektryczna? |TOP 10|

Dziś W Nocy Ważna Misja NASA

Dziś W Nocy Ważna Misja NASA

O misjach na inne planety mówi się sporo, ale jak na razie nie było zbyt wielu konkretów. Może się to zmienić, gdyż NASA przeprowadzi dziś w nocy bardzo ważne testy swojego nowego statku kosmicznego Orion, który może w przyszłości posłużyć do załogowych misji kosmicznych.

Orion to niezwykle nowoczesny statek kosmiczny, którego celem mogą być w przyszłości długotrwałe misje kosmiczne z załogą na pokładzie. Dziś w nocy (04.12), o godzinie 1:05 czasu polskiego, NASA ma zacząć pierwsze testy statku.

Eksplozja Rakiety Antares Uwieczniona Na Filmiku - Miliony Poszły Z Dymem

Jest o co walczyć, bo Orion może przydać się w kolejnej wyprawie na Księżyc czy nawet dolecieć z załogą na Marsa, co byłoby niezwykłym osiągnięciem.

orion

NASA nie wybiega jeszcze tak w przyszłość i skupia się na nadchodzącym testowym locie, a nie będzie on łatwy. Kapsuła ma dotrzeć do pasa radiacyjnego (pas Van Allena), który otacza naszą planetę. Warunki tam panujące są bardzo trudne. Jeżeli chodzi o odległość statku od Ziemi, to wyniesie ona aż 5800 km. Szczegóły testowego loty są na poniższym filmiku:

Podczas testowego lotu, eksperci NASA analizować będą szczelność osłon przeciwradiacyjnych statku oraz osłony termicznej. Orion wejdzie w atmosferę Ziemi z prędkością niemal 32000 km/h, a jego powierzchnia nagrzeje się do 2000 stopni Celsjusza. Lot statku Orion trwać ma 4,5 godziny.

Jeśli jesteście ciekawi jak wypadnie pierwszy wypad statku Orion, to możecie go w nocy śledzić na żywo na tej stronie.

blog comments powered by Disqus
Dziś W Nocy Ważna Misja NASA