PODPOWIEDZI:
Jabra Panacast

Żel Hamujący Krwotok W 20 Sekund!

Żel Hamujący Krwotok W 20 Sekund!

Mamy dla Was kolejną ciekawostkę dotyczącą nowych technologii i innowacyjnych wynalazków z zakresu medycyny. Tym razem chodzi o innowacyjny żel, który potrafi zahamować krwotok w 20 sekund.

Chyba każdemu zdarzyło się kiedyś skaleczyć i stracić trochę krwi. Dorosła osoba powinna mieć około 5 litrów krwi w swoim ciele. Medycyna mówi, że możemy stracić 2 litry krwi, by jeszcze przeżyć lub mieć na to szanse. Każdy kolejny stracony mililitr, może nieść ze sobą tragiczne skutki.

Regeneracja Kończyn Możliwa U Ludzi?

W urazach, które grożą wykrwawieniem się, kluczowy jest czas, a jest go zwykle za mało. Rewolucją może okazać się jednak innowacyjny żel, który nazywa się VetiGel.

VetiGel

VetiGel wygląda niepozornie, ale ma wyjątkowe właściwości. Może bowiem zahamować krwotok w 20 sekund! Jak tego dokonano? VetiGel opiera się głównie na polimerach roślinnego pochodzenia, które mają specyficzne działanie. Dzięki nim, żel upodabnia się do danej tkanki i znacząco przyspiesza proces krzepnięcia krwi.

Twórcy żelu VetiGel nie dostali jeszcze pozwolenia na powszechne stosowanie swojego wynalazku na ludziach. Krążą jednak plotki, że owym żelem interesuje się amerykańska armia. Osobiście, wolałbym jednak, żeby VetiGeli był bardziej używany przez ratowników medycznych niż żołnierzy.

blog comments powered by Disqus
Żel Hamujący Krwotok W 20 Sekund!