PODPOWIEDZI:

Testy Autonomicznych Samochodów - Nadchodzi Początek Rewolucji

Testy Autonomicznych Samochodów - Nadchodzi Początek Rewolucji

Na naszym portalu pisaliśmy kiedyś o autonomicznych samochodach, które same się prowadzą. Okazuje się, że już od 1 stycznia 2015 roku, na drogach kilku brytyjskich miast rozpoczną się testy takich maszyn. W poniższym newsie znajdziecie więcej szczegółów na ten temat.

Cztery brytyjskie miasta już niedługo - od 1 stycznia 2015 roku - przywitają autonomiczne samochody, które mogą okazać się wielką rewolucją w motoryzacji. Chodzi konkretnie o następujące miejsca: Greenwich (Londyn), Coventry, Bristol i Milton Keynes.

Samochody Na Wodę Już Niedługo Na Drogach

Warto zaznaczyć, że każde z tych miejsc będzie skupiać się na innych aspektach. Pojazdy testowane w Greenwich, będą sprawdzane głównie pod kątem autonomicznego parkowania. Samochody, które pojawią się w Bristolu, analizowane zostaną pod kątem zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

mercedes_autonomiczny

Ciekawy projekt pojawi się w Milton Keynes. Powstanie tam bowiem system autonomicznych taksówek, które będzie można zamówić poprzez aplikację na smartfonie. Coventry to z kolei autonomiczne samochody przeznaczone jedynie dla obszarów dostępnych dla ludzi.

Wspomniane testy autonomicznych pojazdów zakończą się maksymalnie za 3 lata. Jedno jest pewne - samoprowadzące się samochody mogą być przełomem i nie dziwi fakt, że tak szybko rozpoczną się ich liczne testy. Zobaczymy co z nich wyniknie.

blog comments powered by Disqus
Testy Autonomicznych Samochodów - Nadchodzi Początek Rewolucji