PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Smartfony z najlepszym aparatem 2018 |TOP 5|

iPhone OS 4.0 – oficjalne informacje

iPhone OS 4.0 – oficjalne informacje

Najnowszy system OS 4.0 firmy Apple do telefonów iPhone oraz iPod Touch ma być dostępny już latem tego roku. iPhone OS 4.0 zawiera około 100 ulepszeń dla użytkowników. Założyciel Apple, Steve Jobs na ostatniej konferencji prasowej przedstawił siedem głównych zmian systemu OS.

1 - Wielozadaniowość

W nowym systemie będzie możliwe uruchamianie aplikacji w tle. Wielozadaniowość będzie dostępna dla niektórych rodzajów aplikacji. Będą to m.in. usługi muzyczne, VoIP, usługi nawigacji i lokalizacji. Użytkownicy będą mogli słuchać muzyki, korzystać z innych aplikacji, a jednocześnie surfować po sieci.

iPhone OS 4.0

2 - Foldery

Zostaną zorganizowane dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”. Żeby utworzyć folder, wystarczy przytrzymać ikonę, a potem przeciągnąć ją na drugą. W ten sposób zostanie utworzony folder z dwiema ikonami. Potem można wrzucać do folderu kolejne ikony.

3 - Poczta

Nowy system OS4 będzie wyposażony w ujednoliconą skrzynkę poczty, dając użytkownikowi możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy skrzynkami odbiorczymi.

iPhone OS 4.0

4 - iBooks

Aplikacja, służąca do czytania cyfrowych książek i gazet będzie dostępna także na telefonach.

5 - Biznes

System zostanie udoskonalony o lepsze funkcje ochrony danych i szyfrowania, co jest szczególnie przydatne w przedsiębiorstwach. Możliwa będzie dystrybucja wewnętrznych aplikacji na urządzenia wszystkich użytkowników przez Wi-Fi i 3G.

iPhone OS 4.0

6 - iAd

Ma to być nowy system platformy reklamowej Apple. Dzięki niemu aplikacje będą mogły zawierać interaktywne reklamy. Zaprojektowano go w taki sposób, żeby w jak najmniejszym stopniu przeszkadzać użytkownikowi w korzystaniu z urządzenia. Apple zajmie się sprzedażą reklam, z czego 60% zysków trafi do programistów.

7 - Gry

Planowane jest uruchomienie systemu gier społecznościowych, który ma pozwolić graczom na porównywanie swoich osiągnięć oraz zdobywanie przeciwników.

iPhone OS 4.0

Prezentacja Steve'a Jobsa dostępna jest do obejrzenia pod tym linkiem

blog comments powered by Disqus
iPhone OS 4.0 – oficjalne informacje
Autor: Jacek Furtak