PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Ramię Z Drukarki 3D, Które Odmieniło Życie Pewnego Chłopca

Ramię Z Drukarki 3D, Które Odmieniło Życie Pewnego Chłopca

Jak nie kochać drukarek 3D? Ich zastosowanie i możliwości są ogromne. Kolejnym przykładem na to, jest stworzone ramię dla pewnego małego chłopca. W poniższym newsie znajdziecie szczegóły tego niezwykłego wydarzenia.

Liam Porter to 7-letni chłopiec, którego życie z pewnością nie rozpieszczało. Jego dramat polega na braku części lewego ramienia. Od czego są jednak nowe technologie, a zwłaszcza drukarki 3D?

>> Protezy Sterowane Myślami - Pierwszy Pacjent Już Je Testuje

Warto wspomnieć, że chłopiec jest wielkim fanem Gwiezdnych Wojen. Spotkała go ogromna niespodzianka. Stworzono dla niego sztuczne ramię z drukarki 3D, a wręczyli mu je sami Stormtrooperzy! Zobaczcie to sami:

Niesamowita sprawa i całkowicie odmienione życie. Proteza została wykonana w ramach projektu e-NABLE. Jest to fantastyczna inicjatywa, gdyż e-NABLE skupia miłośników druku przestrzennego, którzy chcą tworzyć specjalne protezy dla potrzebujących.

Najpopularniejsze Gry na PC. Zobacz ceny >>

Myślicie pewnie, że wykonanie takiej protezy to spory koszt. Normalne protezy rzeczywiście są drogie - kosztują około 9 tysięcy dolarów. Wykonanie tej, którą otrzymał mały chłopiec, kosztowało jednak zaledwie 300 dolarów!

Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, co do przydatności drukarek 3D?

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Ramię Z Drukarki 3D, Które Odmieniło Życie Pewnego Chłopca
Autor: Łukasz