PODPOWIEDZI:

Ramię Z Drukarki 3D, Które Odmieniło Życie Pewnego Chłopca

Ramię Z Drukarki 3D, Które Odmieniło Życie Pewnego Chłopca

Jak nie kochać drukarek 3D? Ich zastosowanie i możliwości są ogromne. Kolejnym przykładem na to, jest stworzone ramię dla pewnego małego chłopca. W poniższym newsie znajdziecie szczegóły tego niezwykłego wydarzenia.

Liam Porter to 7-letni chłopiec, którego życie z pewnością nie rozpieszczało. Jego dramat polega na braku części lewego ramienia. Od czego są jednak nowe technologie, a zwłaszcza drukarki 3D?

>> Protezy Sterowane Myślami - Pierwszy Pacjent Już Je Testuje

Warto wspomnieć, że chłopiec jest wielkim fanem Gwiezdnych Wojen. Spotkała go ogromna niespodzianka. Stworzono dla niego sztuczne ramię z drukarki 3D, a wręczyli mu je sami Stormtrooperzy! Zobaczcie to sami:

Niesamowita sprawa i całkowicie odmienione życie. Proteza została wykonana w ramach projektu e-NABLE. Jest to fantastyczna inicjatywa, gdyż e-NABLE skupia miłośników druku przestrzennego, którzy chcą tworzyć specjalne protezy dla potrzebujących.

Myślicie pewnie, że wykonanie takiej protezy to spory koszt. Normalne protezy rzeczywiście są drogie - kosztują około 9 tysięcy dolarów. Wykonanie tej, którą otrzymał mały chłopiec, kosztowało jednak zaledwie 300 dolarów!

Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, co do przydatności drukarek 3D?

blog comments powered by Disqus
Ramię Z Drukarki 3D, Które Odmieniło Życie Pewnego Chłopca