PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Telefony i powerbanki w Promocji

Autonomiczny Pojazd W Kosmosie? NASA i Nissan Mają Taki Plan

Autonomiczny Pojazd W Kosmosie? NASA i Nissan Mają Taki Plan

Autonomiczne pojazdy coraz śmielej są testowane, ale co powiecie na wykorzystywanie ich również na innych planetach? NASA oraz Nissan nawiązały współpracę i chcą takie pojazdy tworzyć.

Pojazdy autonomiczne, czyli takie, które po prostu same jeżdżą, to niewątpliwie technologiczna przyszłość. Produkowanie ich na większą skalę jest jednak przed nami, ale plany sięgają bardzo daleko, bo nawet w kosmos.

Mowa konkretnie o współpracy, którą NASA nawiązała z firmą Nissan. Celem jest budowa w pełni autonomicznego pojazdu, który poradzi sobie w ekstremalnych warunkach i będzie przystosowany do poruszania się np. po Marsie.

Bardzo ambitne plany, ale jak najbardziej do wykonania. NASA wysłała już przecież niejednego łazika na "Czerwoną planetę", a inżynierowie Nissana mają spore doświadczenie w konstruowaniu innowacyjnych pojazdów, np. elektrycznych. Jednym z nich jest Nissan Leaf, na którym zresztą będą prowadzone różne eksperymenty.

Testy Autonomicznych Samochodów - Nadchodzi Początek Rewolucji

Połączenie NASA-Nissan, może więc skutkować tworzeniem zaawansowanych pojazdów autonomicznych oraz niezwykle efektywnych łazików, które będą mogły szybciej i dokładniej szukać śladów życia na innych planetach.

blog comments powered by Disqus
Autonomiczny Pojazd W Kosmosie? NASA i Nissan Mają Taki Plan