PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Stworzono Robota Na Wzór... Mątwy!

Stworzono Robota Na Wzór... Mątwy!

Co chwilę można usłyszeć o innowacyjnych robotach, które mają specjalne zastosowania. Szczególnie ciekawe są roboty inspirowane naturą. Jednym z nich jest Sepios, który został stworzony na wzór mątwy. Brzmi dziwnie, ale ma to sens. W poniższym newsie znajdziecie więcej szczegółów na ten temat.

Sepios to bardzo oryginalny robot, który został stworzony przez naukowców z Politechniki Federalnej w Zurychu. Warto wspomnieć, że owa uczelnia gościła u siebie wiele sław, np. Wernera czy Einsteina.

Czym właściwie wyróżnia się Sepios? Został stworzony na wzór mątwy i jest robotem pływającym. Ryby wydają się nam dość prostymi stworzeniami, ale zaskakują one swoją niesamowitą zwrotnością.

Robot posiada cztery płetwy, co odbija się na jego wysokiej sprawności w poruszaniu się pod wodą. Nie straszne mu także przeszkody w postaci np. wodorostów. Sepios jest także niezwykle cichy i nie straszy podwodnych żyjątek. Zobaczcie sami jak wygląda i działa omawiany robot:

Skóra rekina z drukarki 3D!

A jakie właściwie zastosowanie mogą mieć tego typu maszyny? Przydatne okazać się mogą dla biologów. Również dokumentaliści będą w stanie jeszcze bardziej zbliżyć się do morskich stworzeń.

blog comments powered by Disqus
Stworzono Robota Na Wzór... Mątwy!