PODPOWIEDZI:

TOP 5 Premier Gier - Luty 2015

TOP 5 Premier Gier - Luty 2015

Cześć, witajcie w nowym odcinku z serii „TOP 5 Premier gier miesiąca”. Dzisiaj opowiem Wam o kilku tytułach, które uznaliśmy za najbardziej interesujące wśród tych, które swoją premierę mają w lutym. Pośród nich możemy znaleźć dwie perełki, które zapowiadają się na wielkie hity. Więcej szczegółów już za chwilę! Przypominam, że cykl jest typowo informacyjny i opisowy - nie oceniamy tytułów i nie pokazujemy ich słabych oraz mocnych stron z prostego powodu - nie mieliśmy okazji w nie zagrać. Zapraszam serdecznie do oglądania!

Evolve –10.02.2015 – PC/XONE/PS4

O Evolve wielokrotnie wspominaliśmy w cyklu VideoNews. Przypomnijmy, że jest to pierwszoosobowa sieciowa strzelanka, która stawia na zarówno na kooperację, jak i rywalizację między graczami. Za stworzenie tej produkcji odpowiada studio Turtle Rock, znane głównie z Left 4 Dead. Historia przedstawiona w Evolve ma miejsce w dalekiej przyszłości i opowiada o o polowaniach na potwory. Do dyspozycji gracza zostanie oddanych kilka trybów rozgrywki, natomiast podstawa polega na walce czteroosobowej grupy najemników z bestią, w którą wciela się piąty gracz. Łowcy reprezentują ściśle wyspecjalizowane klasy – w polowaniu biorą udział myśliwy, szturmowiec, medyk oraz wsparcie. Battlefield w świecie potworów? Można tak powiedzieć, bowiem każda istota, którą możemy zagrać ma unikalny wygląd i umiejętności.

Cities XXL – 12.02.2015 – PC

Pamiętacie ekonomiczną strategię Cities XL? Cykl przez lata przechodził przez wiele perturbacji na czele ze zmianami wydawców. Nowa część, Cities XXL stworzona jest na szczęście przez firmę Focus Home Interactive, która stała za dwoma poprzednimi odsłonami. Rozgrywka toczy się oczywiście w czasie rzeczywistym, a gracz, wcielający się w rolę burmistrza, stanie przed zadaniem zarządzania współczesnym miastem. Szczególną uwagę należy przyłożyć do odpowiedniego tempa rozwoju aglomeracji, a także zaspokajania potrzeb mieszkańców oraz odpowiedniego zbilansowania budżetu. Aby to osiągnąć będziemy mogli m.in. wznosić budynki przemysłowe, mieszkalne oraz użyteczności publicznej, budować infrastrukturę energetyczną i transportową oraz oczywiście ustalać wysokość podatków i nieszczęsnych świadczeń socjalnych. Jest to tytuł przeznaczony szczególnie dla osób, których lutowy portfel nie jest gruby – Cities XXL kosztuje zaledwie 60 zł.

Total War: Attila – 17.02.2015 – PC

Po niemrawym sukcesie zbugowanego po wszelkie czasy Total War: Rome II, SEGA musiała szybko zadziałać żeby odkupić swoje winy. Tak powstał Total War: Attila. Cała seria opiera się na systemie, który łączy grę na dużą skalę, turowe zarządzanie imperium oraz rozgrywane w czasie rzeczywistym bitwy. Za produkcję odpowiada studio Creative Assembly, a więc autorzy wszystkich poprzednich odsłon cyklu. Akcja gry rozpoczyna się w roku 395, czyli niedługo przed upadkiem Cesarstwa Rzymskiego – jest to niezwykle barwny okres w historii naszego Świata. Przyjdzie nam walczyć z Wizygotami, Hunami i innymi barbarzyńskimi plemionami. Kampania koncentruje się na stosunkowo krótkim przedziale czasowym, co jak na standardy serii, jest dosyć niespotykane. Jednakże okres ten jest rzecz jasna przedstawiony naprawdę szczegółowo. Będziemy dowodzić Rzymem, a barbarzyńcy, w tym zwłaszcza Hunowie, wystąpią w roli nieustępliwego wroga, który nieustannie przedziera się przez nasze granice. Sytuacja startowa stawia nas na czele mocarstwa o olbrzymich terytoriach, ale słabego politycznie i atakowanego ze wszystkich stron. Powoduje to, że poziom trudności jest wyraźnie wyższy niż w poprzednich odsłonach i jest to jedna z tych gier, które mogą przyprawić o frustracje, jednocześnie, zwycięstwo będzie wtedy smakować dużo lepiej niż zwykle.

The Order: 1886 – 20.02.2015 – PS4

The Order: 1886 to gra akcji w klimacie steampunkowym, podobnie, jak hit sprzed 3 lat – Dishonored. Jest to projekt studia Ready At Dawn, którzy wcześniej wykonali zaledwie God of War w wersji na PSP. Gracz zostaje przeniesiony do alternatywnej wersji świata w epoce wiktoriańskiej, w której wszystko napędzane jest za pomocą pary wodnej. W przeciwieństwie do Dishonored, wiemy, co taki stan rzeczy spowodowało. Kilkaset lat przed czasem gry, mała grupa ludzi zaczęła przechodzić dziwne mutacje, przejawiające się pozyskiwaniem cech bestii. Później między obydwoma gatunkami wybuchła wojna. Po stronie ludzkości stanął Zakon wzorowany na Rycerzach Okrągłego Stołu, którego członkowie w walce wykorzystywali substancję o przedziwnych właściwościach znaną, jako Czarna Woda. Leczyła ona rany i znacząco spowalniała proces starzenia, pozwalając tym samym poszczególnym zakonnikom na dożycie do czasów The Order: 1886. Drugim czynnikiem była rewolucja technologiczna oparta na innowacyjnym wykorzystaniu silników parowych, co pozwoliło ludziom na walkę przeciwko mutantom. W grze wcielamy się w postać sir Galahada, najsłynniejszego z rycerzy Zakonu. Akcja toczy się w Londynie, który jest niezwykle dokładnie odwzorowany. Będziemy w stanie rozpoznać wiele budynków z rzeczywistości.

Dragon Ball: Xenoverse – 27.02.2015 – Evolve –10.02.2015 – PC/XONE/PS4/X360/PS3

Na koniec gratka dla fanów mangi Akiry Toriyamy. Właściwie to bardziej dla fanów anime, bowiem pod tą postacią Dragon Ball znany jest w Polsce najbardziej. W Dragon Ball: Xenoverse przedstawione zostaną najważniejsze i najbardziej efektowne starcia w historii serii z udziałem Son Goku, począwszy od pojedynku z Vegetą i Nappą, przez walkę z Freezerem, a kończąc na zmierzeniu się z Bubu. Twórcy znacznie urozmaicili jednak świat przedstawiony oraz dodali kolejne tajemnicze postaci o nadludzkich zdolnościach. Zainteresowani? Zagrać będziecie mogli już w przedostatni dzień lutego.

Pełna lista premier gier - Luty 2015 ► /artykul/605/premiery-gier-luty-2015/

To wszystko na dziś. Mam szczerą nadzieję, że ten odcinek Wam się podobał, a cała seria, jak i jej forma przypadną Wam do gustu. Tymczasem zapraszam Was do odwiedzenia naszej strony głównej, sprawdzenia profili na facebooku i instagramie oraz do łapkowania tego filmu. Pozdrawiam i do usłyszenia kolejnym razem!

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Premier Gier - Luty 2015