PODPOWIEDZI:

Super Mario Nie Poskacze Na Żadnej Planecie

Super Mario Nie Poskacze Na Żadnej Planecie

Wąsaty hydraulik Mario stał się legendą w branży gier. Pewni naukowcy przeanalizowali ostatnio skakanie wspomnianej postaci w grze i sprawdzili, czy na jakiekolwiek planecie byłoby to możliwe.

Gry z serii Super Mario to już właściwie klasyka. Klasyka, o której ciężko zapomnieć. Wąsaty hydraulik z lekką nadwagą okazał się strzałem w dziesiątkę. Same gry były bardzo proste, ale wymagały refleksu i zręczności. Dawały mnóstwo frajdy i przykuwały do konsoli na długie godziny.

Podstawową kwestią było tu skakanie główną postacią - np. żeby unikać rywali czy zgarniać różne bonusy. Twórcy programu Space Time wpadli ostatnio na pomysł, żeby przeanalizować owe skakanie i sprawdzić, czy na jakiejkolwiek planecie byłoby możliwe.

Mario skakał bowiem dość wysoko, jak na naszą grawitację zupełnie nierealistycznie. A jak na innych planetach? Zobaczcie sami filmik, gdzie naukowcy dokładnie analizują skoki Mario i porównują do różnych grawitacji:

Efekty przeprowadzonych badań? Okazało się, że grawitacja na planecie Mario musiałaby być ośmiokrotnie wyższa niż ziemska, by główny bohater mógł tak wysoko skakać.

Mobilny Mario - Mike's World Recenzja

Tak duża grawitacja nie występuje nawet na planetach gazowych. Wniosek badań jest taki, że Mario w kosmosie sobie nie poskacze.

Mi to osobiście nie przeszkadza - gry z Mario i tak były wysokich lotów.

blog comments powered by Disqus
Super Mario Nie Poskacze Na Żadnej Planecie