PODPOWIEDZI:

Młoda Kobieta Chce Urodzić Dziecko... Na Marsie

Młoda Kobieta Chce Urodzić Dziecko... Na Marsie

Już kilka razy pisaliśmy na naszym portalu o projekcie Mars One, który ma wysłać na "Czerwoną planetę" pierwszych kolonistów. Pewna młoda kobieta, która ma duże szanse na wyprawę na Marsa, zdradziła, że chce tam nawet urodzić dziecko.

Mars One to niezwykły projekt, którego nadrzędnym celem jest wysłanie pierwszych kolonistów na Marsa. Będzie to nawet swego rodzaju reality show prosto z "Czerwonej planety".

W ostatnim czasie ogłoszono listę stu pierwszych finalistów na pierwszych kolonistów Marsa. Warto zaznaczyć, że na tej liście są trzy osoby z Polski! Prawdziwą sensację wzbudziła jednak niejaka Maggie Lieu.

Maggie Lieu również jest na wspomnianej wcześniej liście, więc ma realne szanse na lot na Marsa. Kobieta ma 24 lata i doktorat z dziedziny astrofizyki. Co sprawiło jednak tyle szumu wokół tej osoby? Okazało się, Maggie Lieu planuje na Marsie urodzić dziecko!

Sprawa jest trochę kontrowersyjna. Z jednej strony, pierwszy urodzony na innej planecie człowiek przeszedłby do historii i pomógł badać wpływ mikrograwitacji na płód. Druga strona medalu jest taka, że nikt dokładnie nie wie jak płód rozwinie się w takich warunkach. Kobieta musiałaby także zajść w ciążę na Marsie. Podróż kosmiczna z dzieckiem w brzuchu byłaby bowiem zbyt ryzykowna.

Reality Show Na Marsie - Poleciałbyś?

Maggie Lieu zaznacza, że chce to zrobić głównie ze względów naukowych. Jest to więc ryzykowanie życia małego dziecka, o ile w ogóle narodzi się tam zdrowe.

A co Wy sądzicie o rodzeniu dzieci na innej planecie?

blog comments powered by Disqus
Młoda Kobieta Chce Urodzić Dziecko... Na Marsie