PODPOWIEDZI:

Mobilny Mario - Mike's World Recenzja

Mario to jedna z najbardziej popularnych platformówek. Gracze pokochali sympatycznego hydraulika i grają w różne odsłony do dzisiaj. Mobilny rynek potrzebuje takich tytułów. Różni developerzy tworzą kopie tej kultowej platformówki, z lepszym i gorszym rezultatem. Przyjrzymy się bliżej Mike's World.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Dużo poziomów
  • Darmowa
  • Wierna kopia Mario
  • Wiele godzin dobrej zabawy
  • Sterowanie
  • Więcej sekretów
WADY
  • Drobne problemy techniczne

Wstęp


Mike’s World to darmowa gra platformowa na Androida. Bardzo nawiązuje do popularnego Mario i robi to moim zdaniem dobrze. Rozgrywka składa się z ponad 75 poziomów co da nam wiele godzin dobrej zabawy. Autorzy nie ukrywają, że cały czas pracują nad nowymi etapami, które przyciągną graczy na dłużej. Na samą długość zabawy nie ma co narzekać. Na pewno nieraz wciągnie nas bezgranicznie.
 

Mike's World

Rozgrywka


Rozgrywka jest bardzo prosta. Kierujemy tytułowym Mike i cały czas poruszamy się w prawą stronę. Po drodze zbieramy złote żetony, pokonujemy wrogów i skaczemy. Znajdziemy także tutaj bardzo dużo różnych sekretów, które są dość dobrze poukrywane. Dla mnie to było dość ważne aby zatrzymać się na chwilę i ich poszukać. Układ poziomów jest bardzo bliźniaczo-podobny do oryginalnego Mario. Nie raz miałem wrażenie, że już gdzieś grałem w podobny poziom. Nie uważam tego za wadę wręcz przeciwnie. Otrzymujemy za darmo produkt, w który możemy grać na smarftonie.

Mike's World

Grafika


Graficznie gra prezentuje dość prosty poziom. Zarówno na dużym tablecie jak i smartfonie gra wygląda bardzo dobrze. Jeżeli przyjrzymy się dokładnie znajdziemy wiele porównań do Mario. Wygląd głównego bohatera czy przeciwnicy. Co prawda Mike nie nosi czerwonej czapki ale posiada dość charakterystyczne wąsy. Oprócz poziomów na powierzchni możemy także doświadczyć tych w podziemi.

Mike's World

Sterowanie


Sterowanie jest bardzo proste i intuicyjne. Posiadamy dwa duże przyciski i wirtualny joystick. Elementy są na tyle duże, że bez problemów mogłem komfortowo sterować postacią. Nie miałem także problemów, że zasłaniałem sobie interfejs. Przycisk A odpowiada za atakowanie jeżeli jesteśmy super hydraulikiem. Natomiast ostatni przycisk B odpowiada za skok. Jego najczęściej będziemy wykorzystywać podczas rozgrywki. Tak więc uważajcie aby nie zniszczyć sobie ekranu przez nadmierne naciśnie palcem w to miejsce. Postać Mike potrafi także szybko biegać.

Mike's World

» Zobacz także recenzję gry Smash Monkey

Mike's World


 

Podsumowanie


Generalnie gra jest udaną i wierną kopią. Gdyby nie zmieniona grafika byłbym skłonny uwierzyć, że gram w prawdziwego Mario. Układ poziomów jak i charakterystyczne elementy były całkiem podobne. Winna jest firma Nintendo, która nie zamierza wydać oficjalnie gier z Marianem w roli głównej na platformy mobilne. Inni developerzy tworzą więc kopie graczom. Najważniejsze, że nie robią tego źle i oddają swoją pracę zupełnie za darmo. Polecam wszystkim fanom platformówek 2D.

Mike's World

blog comments powered by Disqus
Mobilny Mario - Mike's World Recenzja