PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Marshall Acton - Recenzja Potężnego Głośnika Bluetooth

Nietypowy Robot Do Misji Kosmicznych

Nietypowy Robot Do Misji Kosmicznych

Jeżeli chodzi o temat maszyn i urządzeń, które pomagają w eksploracji innych planet, to na myśl przychodzą przede wszystkim łaziki. NASA pracuje jednak nad pewnym nietypowym robotem, który będzie efektywniejszy od łazików.

Poznawanie innych planet nie jest łatwe i wymaga sporo pracy. Do tej pory, naukowcom pomagały w tym łaziki. Mają one jednak ograniczone możliwości i nie zawsze docierają na daną planetę w pełni sprawne.

NASA chce to zmienić i udoskonalić eksplorację obcych planet. Pomóc w tym ma innowacyjny i bardzo nietypowy robot Super Ball Bot.

Super Ball Bot wygląda dziwnie - przypomina stertę metalowych prętów i kabli. To jednak tylko pozory. Nietypowa konstrukcja została bardzo dobrze przemyślana. Dzięki niej, robota można zrzucić na inną planetę z dużej wysokości, bez spadochronu.

Warto także zaznaczyć, że Super Ball Bot jest niewielki, bardzo lekki, łatwy w naprawie i dość tani. Mimo nietypowego wyglądu, ma więc masę zalet. Oby w przyszłości zwiedził sporo planet i dał naukowcom wiele istotnych danych.

Zobaczcie też materiał wideo o tym robocie:

blog comments powered by Disqus
Nietypowy Robot Do Misji Kosmicznych